$
חדשות טכנולוגיה

מיקרו פוקוס תפטר כ-150 מתוך 900 עובדיה בישראל

החברה הבריטית, שמיזוגה עם פעילות התוכנה של חברת HPE הושלם באחרונה, מבצעת שינוי ארגוני משמעותי

מאיר אורבך 13:1013.10.17

חברת מיקרו פוקוס הבריטית, שמיזוגה עם פעילות התוכנה של חברת HPE הושלם באחרונה, תפטר כ-150 עובדים מתוך 900 עובדיה בישראל.

 

בעקבות המיזוג עברה כל פעילות התוכנה של HPE בישראל למיקרו פוקוס, הנמצאת בליבו של שינוי ארגוני משמעותי. ל"כלכליסט" נודע שהמרכז בישראל הפועל ביהוד ימשיך לשמש כמרכז המשמעותי ביותר של מיקרו פוקוס בתחום של application delivery עם התמקדות בפיתוח המוצרים המתקדמים ביותר של החברה.

 

ל-HPE היו כמה פעילויות בתחום התוכנה, בהן הפעילות בישראל של חברת מרקורי אשר נרכשה ב-2006 בתמורה ל-4.5 מיליארד דולר. עובדי HP בישראל לא ראו הרבה שקט בעבודתם - בעקבות השינויים התכופים בחברה העולמית והפיצולים שהקטינו משמעותית את כוח האדם. כעת הם יחוו זעזוע נוסף.

  

(ארכיון) (ארכיון)

 

בתחילת 2015 פיצלה HP העולמית את החברה לשתי חברות - הראשונה HP Inc והשנייה HPE. הראשונה עוסקת בתחום ההדפסה והמחשוב, והשנייה - בתחום הפתרונות למחשוב הארגוני, מחשוב ענן ועוד.

 

המיזוג בין מיקרו פוקוס לפעילות התוכנה של HPE, בשווי של 8 מיליארד דולר, נועד לאפשר ל-HPE להתמקד בפעילויות בתחום הדאטה סנטר תוך יצירת מה שמכנים בחברה "מודל של IT היברידי".

 

מיקרו פוקוס נסחרת כיום בבורסה של לונדון לפי שווי של כ-10.45 מיליארד ליש"ט, ומעסיקה כ-4,800 עובדים בכל העולם. מרכז הפעילות של החברה עדיין נמצא בלונדון, אבל בעקבות המיזוג עם HPE היא צפויה להירשם למסחר בארה"ב ולהעביר את מרכז הכובד שלה לעמק הסיליקון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x