שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

דיווח: וויימו דורשת מאובר מיליארד דולר והתנצלות כתנאי לסגירת התביעה נגדה

בפברואר הגישה חטיבת הרכב האוטונומי של אלפבית תביעה נגד חברת שיתוף הנסיעות, בטענה לגניבת סודות מקצועיים. לפי הדיווח, אובר מסרבת לשלם את הסכום

יואב סטולר 15:0212.10.17

וויימו דורשת מאובר פיצויים של כמיליארד דולר והתנצלות פומבית במסגרת שיחות הפשרה בין הצדדים, כך מסר גורם הבקיא בפרטים לסוכנות הידיעות רויטרס. חטיבת הרכב האוטונומי של אלפבית העלתה את הדרישות כתנאי לסגירת התביעה שהגישה נגד חברת שיתוף הנסיעות בגין גניבת סודות מקצועיים הנוגעים לפיתוח המכונית העצמאית שלה. כמו כן, לפי הדיווח, ווימו מעוניינת להבטיח כי אובר לא עשתה או תעשה שימוש בסודות שנגנבו ממנה לכאורה באמצעות צד שלישי.

 

לדברי אותו מקור, עד כה סירבה אובר להיענות לתנאי הפשרה שהציעה ווימו. בנוסף, הסכום המדויק אותו דורשת החברה וזמן הגשת ההצעה לא נחשפו במלואם.

 

עם זאת, התנהלותה הנוקשה של אלפבית, שגוגל היא החברה הבת המרכזית שלה, מעידה על הביטחון שלה כי תצא מהסכסוך המשפטי כשידה על העליונה. הסכסוך מעסיק את צמרת תעשיית הפיתוח של טכנולוגיית המכונית האוטונומית, וגורמים בה הגדירו אותו כבעל חשיבות מעשית על הובלתה.

 

אובר, שידעה מגוון רחב של שערוריות בשנה האחרונה, נאבקת מאז פברואר בהאשמות לפיהן גנבה לכאורה טכנולוגיה שפיתחה וויימו. לטענת אלפבית, אובר שמה את ידה על סודותיה בעזרת אנתוני לוונדובסקי, עובד לשעבר של החברה, שהעביר לידי אובר פרטים על רכיב מהותי במיזם.

 

בית המשפט בסן פרנסיסקו הסכים לבקשת התובעת והאריך את ההליך עד לדצמבר, לטובת חקירה מעמיקה יותר ותקווה לגלות פרטים מהותיים נוספים שאובר עדיין לא חשפה ועשויים להשפיע על הכרעת השופטים.

 

 

רכב של וויימו רכב של וויימו צילום: Fleet Owner

בטל שלח
    לכל התגובות
    x