שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

עליבאבא תקים מרכז מחקר ופיתוח בישראל

אחרי אמזון, איביי, סמסונג, פייפאל, גוגל, מיקרוסופט וחברות נוספות - גם ענקית הטכנולוגיה הסינית בדרך לישראל. תשקיע 15 מיליארד דולר בהקמה של 8 מרכזים ברחבי העולם, שיתמקדו בבינה מלאכותית, מחשוב קוונטי ופינטק

רפאל קאהאן 11:3911.10.17

ענקית הטכנולוגיה הסינית עליבאבא צפויה להשקיע כ-15 מיליארד דולר בהקמה של 8 מרכזי פיתוח ברחבי העולם ובכלל זה בישראל. על פי דיווח של רויטרס שציטטה את הודעת החברה מהיום (ד'), הפרויקט יתבצע תחת הניהול של אקדמיית Damo, זרוע המחקר והפיתוח שלה. המרכזים צפויים להתמקד במחקר בתחומי הבינה המלאכותית, מחשוב קוונטי ופינטק.

 

 

 

"אקדמיית DAMO עומדת בחוד החנית של פיתוח טכנולוגיית המחר שתאפשר את התרחבותה של עליבאבא ושותפותיה", אמר סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה, ג'ף ז'אנג.

 

עליבאבא החלה בהתרחבות מהירה של עסקיה מחוץ לסין בשנים האחרונות. המטרה העיקרית שלה היא להפוך למתחרה הישירה של אמזון. עם זאת עליבאבא לא מסתפקת בקמעונאות מקוונת או במחשוב ענן, היא גם מפעילה את אחד משירותי הפינטק הגדולים כיום בעולם, אנט פייננשיאל, והיא מושקעת גם בתחום הלוגיסטיקה.

 

 

יו"ר עליבאבא ג'ק מא יו"ר עליבאבא ג'ק מא צילום: בלומברג

 

 

החברה השקיעה בשנה האחרונה כ-2 מיליארד דולר באתר הקמעונאות הסינגפורי lazada.com ובהקמה של רשת של מרכזי פעילות ברחבי העולם. את כולם היא מפעילה בשיתוף עם אנט פייננשיאל שמספקת את שירותי התשלום.

 

ההשקעה המסיבית של החברה בתחומים האלה מתחברת לדרישות הממשלה הסינית שהעלתה אותם על סדר היום שלה. בייג'ינג מסייעת באופן אקטיבי למחקר בתחומי הבינה המלאכותית, הביג דאטה והמחשוב הקוונטי והיא מעודדת אוניברסיטאות, חברות פרטיות ומדינתיות וכן את הצבא לפעול בתחומים האלה. היעד שלה הוא להפוך לכוח מוביל ולהחזיק מובילות טכנולוגית ביחס למדינות המערב.

 

היעד: 2 מיליארד לקוחות

 

עליבאבא מעסיקה כיום כ-25 אלף מהנדסים. ההקמה של מרכזי המו"פ ככל הנראה תגדיל באופן משמעותי את מצבת כוח האדם הטכנולוגי שלה. החברה הודיעה שהיעד הבא שלה הוא להגיע ל-2 מיליארד לקוחות פעילים בתוך כשני עשורים. עדיין לא ברור מתי, היכן וכיצד, צפויה עליבאבא להקים את המרכז בישראל.

 

עם זאת ידוע שבכירי החברה מגיעים באופן שוטף לארץ. עליבאבא יכולה לקנות סטארט-אפים קיימים, להחזיק חברת בת כפי שעושה וואווי עם טוגה נטוורקס או להקים את המרכז מאפס. כבר כיום פעילים בישראל מרכזי פיתוח רבים של חברות אסייתיות ומערביות, ביניהן אמזון, איביי, GE, סמסונג, LG, פייפאל, גוגל וכמובן מיקרוסופט ו-IBM.

 

החברה צפויה לגייס כ-100 מהנדסים, אם כי לא ברור אם מדובר בגיוס כולל או פרטני לכל מרכז שיקום. המיקומים שנחשפו בהודעה הם: סין, רוסיה, ארה"ב, סינגפור וכמובן ישראל. החברה לא פירטה מהם שלושת המיקומים הנוספים בהם תפעיל את המרכזים האלה.

 

כתבנו מאיר אורבך מוסיף, כי ל"כלכליסט" נודע שבשנה האחרונה ביקרו משלחות רבות של חברת עליבאבא בישראל. בין היתר ביקרה בישראל משלחת מטעם האקדמיה של עליבאבא. המשלחות שהגיעו לישראל כאורחות של קרן הון הסיכון הירושלמית JVP ביקרו עשרות חברות סטארט-אפ ומובילי דעה בשוק הישראלי. על פי ההערכות, תסייע הקרן לעליבאבא להקים את המרכז בישראל. קרן JVP היא שותפה אסטרטגית של עליבאבא שאף השקיעה עשרות מיליוני דולרים ב-JVP. שותפי הקרן פיונה דרמון וגדי תירוש אף היו הדוברים הישראלים היחידים שדיברו בכנס של עובדי החברה שהתקיים בשנה שעברה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x