$
חדשות טכנולוגיה

ווטסאפ יצרה אוסף אימוג'ים משלה

האימוג'ים החדשים, הזמינים בתחילה בגרסת בטא לאנדרואיד, כמעט זהים לאלו של אפל, שבהם השתמשה ווטסאפ. בין השינויים הקלים: אקדח המים הוא כעת כתום ודמות רוח הרפאים כבר לא מביטה הצידה

שירות כלכליסט 14:5703.10.17

ווטסאפ יצרה אוסף אימוג'ים משלה עבור למעלה מ-1.2 מיליארד המשתמשים שלה, במקום את אלו שנוצרו בידי אפל, גוגל וסמסונג.

 

האימוג'ים החדשים, הזמינים בתחילה בגרסת בטא לאנדרואיד, כמעט זהים לאלו של אפל, שבהם השתמשה ווטסאפ עד כה הן במערכת ההפעלה iOS והן באנגרואיד ובווינדוס. רק כמה הבדלים דקים מסגירים את העדכון. למשל, אקדח המים הוא כעת כתום ודמות רוח הרפאים כבר לא מביטה הצידה; ביצת העין היא כעת בעלת חלמון כפול.

 

לא ברור מה גרם לחברה לערוך את העדכון ולא ניתן היה לקבל תגובה מווטסאפ או מחברת האם שלה פייסבוק. מומחים בתחום סבורים שמדובר באפליקציה בעקבות אחרים כגון פייסבוק וטוויטר בניסיון להתנתק מהצורך בגוף צד שלישי לעיצוב האימוג'ים שלה.

 

 

 

"במבט חטוף קל להתבלבל בין האימוג'ים החדשים לאלו של אפל", אומר ג'רמיברג' מ- Emojipedia, שהיה הראשון שהבחין בעדכון. "נראה כאילו ההנחייה לפרויקט היתה: 'קחו את האימוג'ים של אפל וערכו בהם שינויים כדי שנוכל לומר שהם שלנו'. האם זה דבר רע? אולי לא".

 

גם המסנג'ר של פייסבוק קיבל עדכון אימוג'ים משלו: האפליקציה, שהשתמשה בספריית אימוג'ים אקסקלוסיבית עד כה, משתמשת כעת בדמויות שנוצרו עבור עמוד הפייסבוק המרכזי. זאת אלא אם המשתמשים הם ב-iOS ואז הם משתמשים באימוג'ים ברירת המחדל של המערכת.

 

משמעות הדבר היא שכעת פייסבוק ומסנג'ר משתמשים באותה מערכת אימוג'ים ייחודית, ווטסאפ משתמשת במערכת אחרת באנדאורידואינסטגרם– בברירת המחדל של מערכת ההפעלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x