חדשות טכנולוגיה

המרוויחה הגדולה מהאייפון X תהיה סמסונג

סמסונג תכניס לכיסה כ-110 דולר על כל אייפון X שיימכר. אפל משתמשת בשבבים ומסכים מתוצרת היצרנית הקוריאנית. לשם השוואה הגלקסי S8 מכניס לחברה כ-200 דולר

עומר כביר 11:1603.10.17

אחת המרוויחות הגדולות מהצלחה אפשרית של האייפון X תהיה גם אחת היריבות הגדולות ביותר של אפל, סמסונג, שתשלשל לכיסה יותר מ-10% מהכנסות ענקית הטכנולוגיה מכל מכשיר שיימכר.

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, חטיבת הרכיבים של סמסונג מספקת לסמארטפון הדגל החדש של אפל, שמחירו המינימלי בארה"ב יעמוד על אלף דולר, רכיבים דוגמת תצוגה ושבבי זיכרון בשווי 110 דולר, לשם ההשוואה סמסנוג מרוויחה כ-200 דולר מכל גלקסי S8 שנמכר. לפי ההערכות, הצלחה של המכשיר יכולה להניב לסמסונג הכנסות של מיליארדי דולרים.

האייפון X (משמאל) יכניס לסמסונג 110 דולר לעומת 200 דולר שהיא מרוויחה ממכשיר הדגל שלה (מימין) האייפון X (משמאל) יכניס לסמסונג 110 דולר לעומת 200 דולר שהיא מרוויחה ממכשיר הדגל שלה (מימין)

 

לפי ניתוח שערכה חברת Counterpoint Technology Market Research בעבור הוול סטריט ג'ורנל, במהלך 2018 תספק סמסונג כמעט 60% מהצגים לאייפונים של אפל, כחצי משבבי התקשורת, ובסביבות ה-40% משבבי הזיכרון ומהסוללות של המכשירים.

 

חברת המחקר S&P מעריכה שב-2017 יהיו אפל וסמסונג שתי החברות הרווחיות בעולם, פרט לבנקים סינים – הישג שמתאפשר רק בזכות התלות ההדדית שלהן זו בזו. אפל זקוקה לסמסונג שתייצר רכיבים לאייפון, מקור ההכנסות המרכזי של החברה, בעוד שסמסונג מסתמכת על אפל כלקוחה המרכזית של חטיבת הרכיבים שלה, שאחראית לכ-35% מהכנסותיה.

 

סמסונג ואפל סירבו להגיב לדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x