$
הייטק והון סיכון

חברת הרובוטיקה הישראלית קראיון סיסטמס גייסה 12 מיליון דולר

החברה המפתחת פתרונות אוטומטיים לעבודה משרדית הוקמה ב-2011 וגייסה טרם הסבב הנוכחי 7 מיליון דולר. מנכ"ל החברה, הראל טייב: "נגביר את ההתמקדות שלנו בפיתוחים נוספים, פתיחת שלוחות חדשות באסיה ובאירופה, והרחבת השלוחות הקיימות בצפון אמריקה וישראל"

הגר רבט 16:0502.10.17

החברה הישראלית קראיון סיסטמס Kryon Systems הודיעה היום על השלמת סבב גיוס שני של 12 מיליון דולר אותו הובילו Aquiline Technology Growth ו- Vertex Ventures. בעקבות ההשקעה מייקל צ'יובסקי מ-ATG, וינאי אורון מ-Vertex יצטרפו לדירקטריון של החברה.

 

קראיון מפתחת שירותי רובוטיקה לתחום האנטרפרייז, דהיינו החלפת עבודה משרדית ידנית בפתרונות אוטומטיים (RPA - Robotic Process Automation). היא פיתחה טכנולוגיות מבוססות ראייה ממוחשבת ולמידת מכונה שמאפשרות לחברות להחליף את כוח האדם האנושי בתהליכים אוטומטיים המפחיתים את הטעויות והעלות ומעלים את הפרודוקטיביות. בין הלקוחות שלה חברות כמו אלביט מערכות, at&t ,HP ועוד.

 

מנכ"ל החברה הראל טייב מציין כי: "ההון שגויס מיועד להמשך הצמיחה הגלובאלית של החברה. אנחנו מתכננים להגביר את ההתמקדות שלנו בפיתוחים נוספים, פתיחת שלוחות חדשות של החברה באסיה ובאירופה, והרחבת השלוחות הקיימות בצפון אמריקה וישראל". עוד הוסיף, "החזון העסקי שלנו הוא להוביל את שוק ה-RPA ע"י זיהוי אוטומטי של תהליכים ידניים שניתן לייעל ולהחליף בעזרת תוכנה".

 

 

 צילום: shutterstock

 

"הטכנולוגיה של קראיון מובילה לשינוי משמעותי בכל מקום עבודה", מציין מייקל צ'יובסקי מקרן ATG, "אנחנו מאמינים שהמוצר והטכנולוגיה הייחודית של החברה יכולים לעצב מחדש את הדרך בה אנשים יעבדו וינהלו תהליכים בתעשיות מגוונות ובמיוחד בחברות במגזר הפיננסים והביטוח. ההזדמנות בחברות האלה להטמעת טכנולוגיות חדשות הן עצומות והקרן שלנו, שמתמקדת בסקטורים האלו נלהבת לשתף פעולה עם קראיון".

 

לפי נתוני החברה , הכנסותיה צמחו בשלוש השנים האחרונות ב-300% ותחום ה-RPA כולו צפוי לצמוח ב-60% בכל שנה, ויעמוד על 5 מיליארד דולר עד 2020. כבר היום 28% מהחברות בעולם אימצו את הטכנולוגיה.

 

קראיון הוקמה ב-2011 וגייסה טרם הסבב הנוכחי 7 מיליון דולר ממשקיעים פרטים והיא מעסיקה כיום מעל ל-30 עובדים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x