$
אינטרנט

באידו מציגה: המלחמה בפייק ניוז, גרסת סין

ענקית האינטרנט הסינית תפעיל שירות שיאסוף ויסמן תוכני חדשות מזויפות, אשר יועברו לבדיקה, קיטלוג וניטור של מטה הסייבר הממשלתי בשיתוף כוח משטרתי ייעודי. לחלק מהפרסומים יוצמד "פוסט תגובה" אשר מציג את האמת

יואב סטולר 14:5101.10.17

השוק הסיני מציג פתרון מקומי למלחמה בפרסומים הכוזבים ברשת: באידו, מפעילת מנוע החיפוש הפופולרי ביותר במדינה, מתכוונת להפעיל שירות סימון ואגירה של תכנים ברשת שיזהו כ"שמועות".

 

 

החברה הודיעה על מאמץ אדיר לבניית מאגר "פייק ניוז" שמתעתד בשלב זה להגיע לכמיליון פרסומים ברשת.

 

 

מטה באידו בסין מטה באידו בסין צילום: בלומברג

 

 

את עבודת החיפוש, הזיהוי והקטלוג יפעיל הקונצרן הענקי יחד עם מטה הסייבר הממשלתי וכוח משטרתי מיוחד שגויס לטובת העניין מתוך כ-372 צוותי שיטור ברחבי המדינה. כמו כן, הפרויקט שנועד לסמן את מאמרים, בהם רואה הממשל הסיני כדבר שקר או כזה שמערער את הסדר החברתי, ייתמך על ידי מספר ארגונים רשמיים ומומחים בהם כגון האקדמיה הסינית למדעי החברה וכלי תקשורת כמו שנגחאי יונייטד גרופ והמגזין קאייג'ינג.

 

 

 

חדשות, יציבות החברה הסינית, אסונות טבע ובטיחות מזון נמנים בין הנושאים שסומנו ככאלו שייבחנו במסגרת המאמץ האינטרנטי. כאשר פרסומים מסוג אלו שימצאו כלא נכונים בעיניי אנשי המיזם יסומנו באדום תחת הכותרת "שמועה" בתוצאות מנוע החיפוש המקומי, אך לא די בכך. לחלקם מהפרסומים הכוזבים תצורף תגובה או טקסט נגדי, כזה שישקף את האמת כפי שזו נתפסת בקרב המושכים בחוטים במעצמה המזרחית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x