שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

דיווח: ליפט שכרה חברת ייעוץ לקראת הנפקתה ב-2018

חברת שיתוף הנסיעות מוערכת ב-7.5 מיליארד דולר וכרתה בריתות אסטרטגיות עם וויימו, ג'נרל מוטורס, פורד, יגואר ואחרות. בנוסף, מנהלת החברה מגעים להשקעה מאסיבית מאלפבית, חברת האם של גוגל

יואב סטולר 13:2801.10.17
ליפט שוכרת חברת ייעוץ לקראת הנפקה ראשונה בבורסה - כך סיפר גורם המקורב לנושא לסוכנות הידיעות רויטרס. לדבריו, חברת שיתוף הנסיעות המוערכת בכ-7.5 מיליארד דולר השלימה סבב ראיונות עבור תפקיד הייעוץ וייתכן שתונפק כבר בתחילת השנה הבאה.

 

 

בחודשים האחרונים צברה ליפט שותפות אסטרטגיות חשובות בזירת הרכב האוטונומי שמיועדת להיפתח ב-2021 - בהן וויימו, ג'נרל מוטורס, פורד, יגואר, לנדרובר ועוד. כמו כן, על פי דיווחים מנהלת החברה מגעים להשקעה מאסיבית מאלפבית, חברת האם של וויימו וגוגל.

 

אפליקציית ליפט אפליקציית ליפט

 

 

אפליקציית ליפט פועלת בארה"ב בלבד כיום, ומציעה שירות שיתוף נסיעות דיגיטלי והזמנת מונית בדומה לאובר. החברה, שהוקמה שלוש שנים אחרי האחות הגדולה, זמינה ב-40 מדינות באמריקה והגיעה ל-94% מהאוכלוסייה בארצות הברית.

 

ליפט, שגייסה באפריל 600 מיליון דולר מקרן ההשקעות KKR, ממשיכה להתחזק על רקע המשבר העמוק באובר, שהוערכה בגיוס האחרון ב-68 מיליארד דולר. הפרשיות של אובר שהופיעו כפטריות אחרי הגשם תחת ניהולו של המנכ"ל לשעבר, טראוויס קלאניק, מוסיפות לרדוף את החברה שעד כה לא הניבה רווחים. דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר הטרי, הודיע כי אובר אף היא תונפק בתוך שנה וחצי עד שלוש.

 

 

 

עם זאת, בדומה לאובר שגדולה ממנה פי כמה וכמה, ליפט שלא ידעה טלטלות תזדקק גם היא לסבלנות השוק והמשקיעים. בעוד שזו מתוכננת לכניסתו של שוק המכוניות האוטונומיות שמגלם עבורה פוטנציאל הון עצום, גם היא לא הציגה עד כה רווחיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x