$
חדשות טכנולוגיה

קלאניק לא מוותר: מינה דירקטורים לאובר בלי להתייעץ עם אף אחד

מנכ"ל אובר לשעבר, שנאלץ להתפטר מהחברה, מינה 2 דירקטורים מטעמו. המהלך הוא חלק ממאבק כוחות בין קלאניק לבין אחת המשקיעות הגדולות באובר, שמנסה להחליש אותו

שירות כלכליסט 19:0630.09.17

המנכ"ל היוצא של אובר, טראוויס קלאניק, ממנה שני דירקטורים מטעמו לדירקטוריון של החברה, מהלך מפתיע שמתבצע בתזמון בעייתי. זאת על רקע מספר החלטות קריטיות שעל אובר לקבל, כולל קבלת השקעת ענק בהיקף של מיליארדי דולרים על ידי סופטבנק.

 

 

קלאניק מינה את מנכ"לית זירוקס לשעבר אורסולה ברנס ואת מנכ"ל CIT לשעבר ג'ון ת'יין כדירקטורים ה-10 וה-11 בדירקטוריון אובר, החל מאתמול (שישי) - כך לפי הצהרה שמסר ל"וול סטריט ג'ורנל".

 

מנכ"ל אובר לשעבר טראוויס קלאניק מנכ"ל אובר לשעבר טראוויס קלאניק צילום: בלומברג

 

המייסד של אובר, שהתפטר מתפקידו כמנכ"ל החברה בחודש יוני האחרון, ביצע את המינויים בלי להתייעץ עם יתר הדירקטוריון. לקלאניק ניתנה שליטה בשלושה מושבים בדירקטוריון כחלק מעסקה שבה השקיעה קרן העושר הסעודית 3.5 מיליארד דולר בשנת 2016.

 

המינויים עשויים להתפרש כניסיון של קלאניק להדוף תביעה שהגישה נגדו אחת המשקיעות הגדולות באובר, בנצ'מארק קפיטל. התביעה נוגעת ביכולתו של קלאניק למנות דירקטורים מטעמו.

 

הקרן, שמחזיקה במושב אחד בדירקטוריון ודחפה להדחתו של קלאניק, הציעה שיטת הצבעה חדשה בדירקטוריון שתאפשר לבעלי המניות להצביע על סמך גדול האחזקה שלהם, במקום על פי השיטה הנוכחית שמעניקה משקל רב יותר למשקיעים מוקדמים עם כוח הצבעה רב יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x