$
מכשירים ומדריכים

סוף לעקיצות? LG חשפה סמארטפון שמגרש יתושים

לטלפון ה-K7i יש מנגנון מיוחד שמשדר רעש בתדר שאינו נשמע באוזן האנושית, אך מפחיד ומרחיק יתושים. זהו סמארטפון מוזל שמיועד לעולם השלישי - בו יוכל לצמצם מקרי מלריה וקדחות שונות ולהציל חיי אדם

רפאל קאהאן 22:1728.09.17

LG הודיעה על השקת סמארטפון חדש ויוצא דופן: יתרונו אינו במסך מיוחד או מצלמה פורצת דרך - כי אם במנגנון חכם שמסלק יתושים מסביבתו.

 

 

המכשיר, K7i, כולל התקן אלקטרוני המובנה בו ומייצר צליל בתדר שאינו נשמע על ידי אוזניים אנושיות אך מטריד ומפחיד יתושים - שנמנעים מלהתקרב למקור שלו, כך טוענת היצרנית הקוריאנית.

 

 

K7i של LG K7i של LG

 

 

מעבר לחידוש היצירתי בתחום המלחמה ביתושים - שלבטח יהיה שימושי במדינות העולם השלישי וגם פה בישראל - מדובר בסמארטפון פשוט מאוד. הוא מצויד במעבד חלש במהירות 1.1 גיגה-הרץ ומסך ברזולוציה נמוכה של 854 על 480 פיקסל. הוא יימכר בהודו במחיר של כ-100 יורו, מה שכנראה מסביר את המפרט המוגבל. מעבר לכך הוא מציע אנדרואיד בגרסה 6 מה שאומר שרוכשיו כנראה לא יזכו לקבל אי פעם שדרוג לגרסאות 7 או 8.

 

 

 

LG טוענת שזה הסמארטפון הראשון בעולם שמצויד במערכת מעין זו. לא ברור מה היעילות שלה אבל כנראה שבאיזורים מוכי היתושים של הודו יימצא למכשיר הזה שימוש. יצרנים לא נוטים להטמיע מערכות לא קשורות למכשירים שלהם למעט הקשחה של המכשיר או מפרט שמבליט תכונה מסוימת כגון מצלמה. במקרה הזה מדובר בהחלט במוצר ייחודי. במדינות כאפריקה למשל, יתושים מהווים סכנת חיים בשל הפצת מחלת המלריה וקדחות שונות, כך שסלולרי שמרחיק אותם הוא בגדר מוצר חובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x