$
הייטק והון סיכון

חברת הביומד מג'נטה מדיקל גייסה 15 מיליון דולר

החברה מפתחת מכשור רפואי לטיפול באי ספיקת לב - חולי המביא ליותר ממיליון אישפוזים בשנה בארה"ב לבדה. את סבב הגיוס הובילו אביומד האמריקאית וקרן פיטנגו הישראלית

הגר רבט 14:0028.09.17

חברת הביומד הישראלית מג'נטה מדיקל, המפתחת מכשור רפואי בתחום של טיפולים מבוססי צנתר לאי ספיקת לב, הודיעה היום (ה') על השלמת סבב גיוס שני בסך 15 מיליון דולר.

 

 

את הסבב, שמביא את סך הגיוסים שלה ל-23.5 מיליון דולר, הובילו אביומד (Abiomed) האמריקאית, חברה מובילה בתחום משאבות לב מבוססות צנתר וקרן ההון סיכון פיטנגו. השתתפו בו גם גא'פקו (JAFCO), קרן הון הסיכון המובילה ביפן, וקבוצה של קרדיולוגים ומומחים מהתעשייה בהובלת פרופ' ז'אק סגאן - מנתח לב ויזם סדרתי. פרופ' סגאן הקים, בין היתר, את חברת קור-ואלב (CoreValve) והוביל את מכירתה למדטרוניק ב-2009 תמורת למעלה מ-800 מיליון דולר.

 

בעקבות השלמת סבב הגיוס, פרופ' סגאן מצטרף לדירקטוריון מג'נטה. במקביל, הודיעה החברה על מינוי ד"ר דודי ישראלי, שכיהן עד כה כיו"ר הדירקטוריון שלה, לתפקיד המנכ"ל.

 

 

ד"ר דודי ישראלי, מנכ"ל החברה ד"ר דודי ישראלי, מנכ"ל החברה צילום: יורם רשף

 

 

מג'נטה פיתחה מערכת זמנית מבוססת צנתר המספקת טיפול בן 24 שעות לאפיזודות של החמרה באי ספיקת לב. לפי נתוני איגוד הלב האמריקאי, אי ספיקת לב מביאה ליותר ממיליון אשפוזים בשנה בארה"ב בלבד. יותר מ-90% מהם נובעים ממצב של גודש (צבירת נוזלים) הפוגע בכליות. הטיפול התרופתי הנפוץ כיום אינו אופטימלי, שכן הוא גורם לשיעור גבוה של הדרדרות.

 

המוצר של מג'נטה נמצא כיום בשלב הניסויים בבני אדם באירופה ולפי פרופ' שוומנטל, מייסד ומנהלה הרפואי של מג'נטה, סבב הגיוס הנוכחי ישמש את החברה כדי "להרחיב ולהאיץ את התוכנית הקלינית בדרך לאישור מסחרי באירופה ולהגדרת המסלול הקליני והרגולטורי בארה"ב".

 

דודי ישראלי, המנכ"ל הנכנס, אמר ל"כלכליסט": "יש צמאון גדול לחדשנות בתחום בו אנו פועלים. נעשו ניסיונות לא מעטים בתחום הפרמקולוגיה, אבל מחקר אחר מחקר מדווח על כישלון צורב. לכן התחום מעורר עניין טכנולוגי רב".

 

מסורתית, חברות ביומד מתקשות לגייס מקרנות ישראליות, אתה חושב שאירועים כמו האקזיט של נוירדורם גורמים לשינוי?

"אני חושב שכן, בסופו של דבר כשיש פיק בפעילות מיזוגים ורכישות וכשיש אקזיטים בתחום הביומד בהחלט רואים עלייה בהתעניינות, גם של שחקנים אסטרטגיים וגם של משקיעים פוטנציאליים. ובכל זאת, אם מסתכלים ברשימת המשקיעים שלנו רובם אינם מבוססים בישראל".

 

 

מג'נטה מדיקל הוקמה בשנת 2012 ע"י פרופ' שוומנטל (קרדיולוג) ויוסי תובל (מהנדס), שהיו גם שניים מהיזמים של ונטור טכנולוגיות בע"מ, אף היא הייתה חברת פורטפוליו של פיטנגו ונרכשה ע"י מדטרוניק ב-2009 תמורת 325 מיליון דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x