$
תעופה וחלל

תשכחו מהרובים: מי רוצה סיבוב על האופנוע המעופף של קלשניקוב?

ענקית הנשק הרוסית מפתחת אופנוע בעל 16 מדחפים ומנוע חשמלי, שיוכל לשאת חיילים לקרב ולפנות פצועים. יתכן שתפותח לו גם גרסה אזרחית, שתוכל להתחרות בקיטי-הוק של לארי פייג'

ניצן סדן 22:1727.09.17

חברת קלשניקוב היא אולי יצרנית הנשק הקל הכי מפורסמת בעולם; רובי ה-AK47 וה-AK74 שלה מופיעים כמעט בכל זירת לחימה ובכל סרט אקשן או משחק וידאו. עתה חשפה החברה פיתוח חדש, שנועד לשים אותה בחזית הטכנולוגיה הצבאית: אופנוע מעופף.

 

 

מדובר בעיצוב קטן וקל, המבוסס על 16 מדחפים והנעה חשמלית. הוא הודגם השבוע במפעלי קלשניקוב ברוסיה, אך לא פורסמו נתונים על יכולות כמהירות, טווח או כושר נשיאה מקסימלי.

 

 

 

 

העיצוב של קלשניקוב שונה מאופנועים מעופפים שכבר נחשפו, כדוגמת הקיטי-הוק שמפותח במימון לארי פייג', מייסד גוגל. האופנוע הרוסי נשען על ריבוי מדחפים, קטנים ולא על שניים גדולים, מה שיכול לצמצם רעש ולסייע בתמרון מדויק יותר.

 

 

האופנוע המעופף של קלשניקוב האופנוע המעופף של קלשניקוב

 

 

קלשניקוב תייעד את האופנוע הזה ליישומים צבאיים - ולא מעט צבאות יוכלו להפיק ממנו תועלת רבה; כלי שכזה יוכל להעביר תחמושת לכוחות קטנים בחזית, לפנות פצועים ואפילו לבצע משימות סיור קדמי חמוש, משימות שנעשות בימים אלה בידי מסוקים.

 

 

קטן, פשוט ומעופף קטן, פשוט ומעופף

 

 

ההנעה החשמלית תוזיל משמעותית את הפעלת הכלי, אם כי תגביל את הטווח וכושר הנשיאה שלו. כנראה שלא יישא חימוש כבד יותר ממקלע או מטול רימונים. קלשניקוב צפויה לבנות לו גם מהדורה אוטונומית, שתוכל לשאת יותר מטען ללא משקל המפעיל האנושי. כלי שכזה יוכל לתפקד גם בסביבות שנפגעו בידי נשק כימי, ביולוגי או חלילה גרעיני.  

 

 

לא מן הנמנע שקלשניקוב תפתח גם גרסה אזרחית לאופנוע; לצד רובי הסער המפורסמים וציוד כמזל"טים, מייצרת קבוצת קלשניקוב גם סירות ויאכטות אזרחיות ומיכון נוסף למגזר הפרטי.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x