$
תעופה וחלל

המונית המעופפת עולה לאוויר; בין הנוסעים: יורש העצר של דובאי

המסוק הזעיר של חברת Volocopter הגרמנית נבחן בנסיכות, בטיסה קצרה של חמש דקות. הוא צפוי לטוס באופן אוטונומי ולתפקד כמונית זריזה. דובאי, שמפגינה פתיחות עצומה לטכנולוגיות חדשות, משלבת כלי טיס אוטונומיים בזרועותיה השונות

שירות כלכליסט 14:4727.09.17

 


 

 

בדובאי נערך השבוע ניסוי של שירות רחפן המוניות הראשון בעולם. הרחפן, שמיוצר על ידי החברה הגרמנית וולוקפוטר (Volocopter), במימונה של יצרנית הרכב דיימלר, עבר בהצלחה את הניסוי במסגרתו הטיס את יורש העצר השייח חמדן בן מוחמד למרחק של 200 מ' למשך 5 דקות.

 

 

 

דובאי הפכה ליעד המועדף על חברות כמו נוקיה ואובר, שבודקות את כלי הטייס לא טייס שלהן ומערכות ניהול התנועה. אפילו המשטרה בדובאי שוקלת ברצינות לשלב רחפנים כחלק מהמערך שלה, ובנסיכות מקווים להכניס לתוקף הנחיות לגבי ביצוע משלוחים על ידי רחפנים עד מרץ 2018. "הניסוי הזה הוא עדות נוספת למחויבות שלנו להובלת שינוי חיובי", מסר הנסיך בסיום הטיסה. "אנחנו כל העת בוחנים הזדמנויות לשרת את הקהילה שלנו ולקדם את השגשוג והשמחה של החברה".

 

 

המסוק של וולוקופטר המסוק של וולוקופטר צילום: Dubai Media Center

 

 

הרחפן החשמלי ממריא ונוחת בצורה אנכית, בדומה למסוק רגיל, כך שהוא יכול לנחות במקומות צפופים ולא מחייב מסלול מיוחד. המטרה היא שהרחפן יספק שירותי מוניות של עד 30 דקות. הנוסעים יוכלו לזמן את הכלי באמצעות אפליקציה שיורידו לסמארטפונים שלהם. "הרחפן יגיע בצורה אוטונומית, יאסוף את הנוסעים וייקח אותם ליעדם," הסביר מנכ"ל החברה פלוריאן רויטר. בתחילה יוקמו תחנות איסוף מיועדות, אך בהמשך מקווים בחברה שניתן יהיה להזמין מונית מעופפת שתיקח את הנוסעים כבר מהבית שלהם.

 

הרחפנים הללו מצוידים בסוללות ורוטרים נוספים, וכן במצנחים כאמצעי זהירות. לפי רויטר, הדגם הנוכחי מתבסס על GPS, אך החברה מתכננת בהמשך להוסיף "יכולות תחושה מלאות", שיאפשרו להימנע ממכשולים והתנגשויות באוויר.

 

 

 

"יש עוד הרבה עבודה לפנינו בחמש שנים הבאות, בכל הקשור לתשתיות, טכנולוגיה ודברים אחרים, שכן אם לא הכל יהיה מוכן לא נוכל לסכן את חיי האנשים", הוסיף מאטר על טייר, מנהל הרשות התחבורה והכבישים של דובאי. "עלינו לוודא ב-100% שהכל בטוח ושהכל ייעשה לפי ההוראות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x