$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל אקוויפקס התפטר בעקבות דליפת המידע המאסיבית

ריצ'רד סמית' עוזב את תפקידו בענקית דירוג האשראי לאחר שפרטי 143 מיליון מלקוחותיה נגנבו בידי האקרים. יותר מ-30 תביעות הוגשו נגד החברה, שכן המידע שדלף יכול לשמש להונאות, גניבות זהות ומשיכות כספים

שירות כלכליסט 16:3526.09.17

ריצ'רד סמית', מנכ"ל ויו"ר ענקית דירוג האשראי אקוויפקס, פרש מתפקידו היום (ג') - כך לפי דיווח של MSNBC. המנהל פרש על רקע הפריצה לשרתי החברה האמריקאית בידי האקרים לא מזוהים - שהובילה לדליפת מידע אישי רגיש של 143 מיליון איש, כחצי מאוכלוסיית ארה"ב.

 

 

הפריצה נחשפה בתחילת החודש; החברה הודתה שחוותה מתקפת סייבר ממושכת, שהשיגה גישה לשמות, מספרי ביטוח לאומי, כתובות ומספרי רישיונות נהיגה של לקוחותיה – מידע שיכול לשמש לגניבת זהות. בנוסף, הושגה גישה למספרי אשראי של כ-182 משתמשים, ביניהם אמריקאים וקנדים.

 

 

הפריצה לאקוויפקס הפריצה לאקוויפקס צילום: רויטרס

 

 

כמה ימים לאחר שהתגלתה המתקפה ולפני שנחשפה לציבור, עזבו שלושה מנהלים בכירים באקוויפקס את תפקידיהם ומכרו את המניות שברשותם.

 

בעקבות חשיפת הפריצה המאסיבית, הוגשו נגד אקוויפקס יותר מ-30 תביעות שונות בארצות הברית; אחת מהן מאשימה את החברה בהונאת ניירות ערך, משום שהצהירה על יכולת להגן על המידע שבידיה, כחלק ממודל הפעילות שלה.

 

 

 

עדיין לא ידוע כיצד בוצעה הפריצה והאם התבססה על כשל מהותי במערך ההגנה של אקוויפקס. התפטרותו של סמית' היא סימן לחומרת המקרה, שצפוי עוד לייצר הדים בעתיד הקרוב ולהדגיש את חשיבות אבטחת המידע בתחומים רגישים כאשראי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x