שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

עדן שילד, מפתחת "כיפת ברזל לצמחים", גייסה 2.5 מיליון דולר

חברת האגריטק משתמשת בצמח האכילאה שגדל בנגב כדי לפיתוח חומרים שדוחים חרקים המזיקים לחקלאות. את סבב הגיוס הוביל קיבוץ יטבתה והשתתפה בו קרן OurCrowd של ג'ון מדבד

גולן חזני 17:1625.09.17

עדן-שילד, המפתחת פתרונות טבעיים מתקדמים להגנת הצומח, השלימה גיוס של 2.5 מיליון דולר. זהו גיוס שני של החברה והמשקיע הראשי בגיוס הוא קיבוץ יטבתה, שנכנס לשותפות בחברה וגם עתיד לגדל בהיקף מסחרי את הצמח המדברי הייחודי, שעל בסיסו מפיקה עדן-שילד את מוצריה. המשקיעה השנייה בסבב הנוכחי היא פלטפורמת גיוסי ההון OurCrowd, שכבר השקיעה בעבר בעדן-שילד.

 

 

עדן-שילד מנסה להגיע לשמירה גידולים נקיים ממזיקים, מוירוסים ומחומרים כימיים. החברה גילתה כי צמח האכילאה הריחנית, שגדל בצפון הנגב, מרחיק מזיקים באופן טבעי. בחברה פיתחו כלים שונים לפיזור ריחו של הצמח בפתחי חממות או בסביבה ההיקפית שלהן, למניעת חדירת מזיקים. המחקר היישומי של עדן-שילד מתבצע בפקולטה לחקלאות ברחובות, בהובלת ד"ר אסנת מלכה. לחברה פטנטים רשומים בארה"ב ובאוסטרליה, והיא מצויה בהליכי רישום סופיים של פטנטים באיחוד האירופי, קנדה, סין והודו.

 

גידולים חקלאיים בארץ גידולים חקלאיים בארץ צילום: גיל נחושתן

 

 

עדן-שילד היא חברת פורטפוליו של קבוצת טרנדליינס, הנסחרת בבורסה בסינגפור. בגיוסים קודמים גייסה החברה כ-3 מיליון דולר. הגיוס הנוכחי ישמש להמשך פיתוח צנרת המוצרים של החברה ולהרחבה ניכרת של השיווק. החברה כבר מוכרת את מוצריה, באמצעות מפיצים מקומיים, בארצות שונות באגן הים התיכון - ספרד, איטליה, יוון, תורכיה וישראל. בשלב הבא מתוכננת הרחבת המכירות לצפון אמריקה ולמדינות שונות באסיה.

 

מנכ"ל החברה, יותם גדות, אמר: "אנחנו לא הורגים את המזיק. שומרים את המזיק הרחק מהצמח - הוא לא נוגע בו ולא מעביר וירוסים. הפתרון אקולוגי, כי אנחנו שומרים את המזון והסביבה נקיים מוירוסים ומחומרים כימיים. שוק הגנת הצומח ענק, כ-70 מיליארד דולר לשנה, אבל עד עכשיו לא הצליחו להיפטר מהמזיקים בלי להשאיר חומרים כימיים על הגידולים, שאחר כך מגיעים ישירות לשולחן שלנו. לעומת זאת, אנחנו הצלחנו ליצור 'כיפת ברזל' לצומח. והיפה בפתרון שלנו, שהוא גם משפר את כמות היבול ביותר מ-30%, וגם משפר את איכותו.

 

 

 

"אנחנו מאוד מרוצים מהסבב האחרון", מוסיף עוד גדות, "במיוחד מכניסתו לחברה של קיבוץ יטבתה כשותף אסטרטגי, ומהמשך שיתוף הפעולה עם OurCrowd. אנחנו סבורים כי ההיכרות המעמיקה של יטבתה עם האתגרים של גידול האכיליאה וההבנה שלהם בכלל את עולם החקלאות,יקדמו את החברה באופן משמעותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x