$
מכשירים

DXO: לאייפון 8 פלוס יש את המצלמה הטובה ביותר בעולם

אתר DXO, שמנתח מצלמות מובייל לעומקן ומכתיר מדי שנה את המכשיר בעל יכולות הצילום המתקדמות בשוק, נתן לאייפון 8 פלוס את הציון הגבוה ביותר - 94. בכך, הדיחה אפל את ה-U11 של HTC מצמרת הטבלה

רפאל קאהאן 18:4624.09.17

אתר DXO, גוף מקצועי שמדרג את איכות מצלמות הסמארטפונים מזה כמה שנים ושנחשב לאחד מקובעי הטון בתחום, הכתיר את מצלמות האייפון 8 ו-8 פלוס כטובות ביותר בעולם. שני המכשירים זכו לציונים של 92 לדגם הבסיסי ו-94 לדגם הפלוס, מה שהדיח מצמרת הטבלה את ה-U11 מבית HTC (ציון של 90) ואת מכשיר הפיקסל של גוגל (89).  

 

 

האתר מצא שהמצלמה של האייפון מספקת את איכות התמונה הטובה ביותר מכל המכשירים במצב אוטומטי. מנגנון המיקוד, ה-HDR וכן היכולת לספק את אפקט טשטוש הרקע הוכתרו כטובים בתחומם. עם זאת, יכול להיות שהאייפון יבלה זמן קצר בפסגה: גוגל צפויה להשיק את הפיקסל החדש בעוד כשבועיים ואם נתבסס על יכולות קודמו, יתכן שיטפס בחזרה לצמרת.

 

מצלמת האייפון 8 מצלמת האייפון 8 צילום: רפאל קאהאן

 

 

בתוך כך, פרסם אתר iFixit את מדד ה"תיקוניות" של האייפון החדש - כלומר כמה יקר וקשה לתקן אותו במקרים של שבר או קלקול. המכשיר קיבל ציון 6, נקודה פחות מהאייפון 7 בשנה שעברה. במקביל לכך, אנשי iFixit גילו שהסוללה של האייפון 8 מציעה קיבול קטן יותר מאשר זו של קודמו - 1,822 מיליאמפר-שעה לעומת 1,960. גילוי מטריד יותר הוא העובדה שהאייפון 8 מצויד במודם שתומך במהירות של גיגה-ביט, אך לא מאפשר אותה. אפל שומרת לעצמה את הזכות להפעיל את היכולת מרחוק, לכשתראה לנכון.  

 

 

גב הזכוכית של האייפון 8 לדגמיו אמנם חזק משל קודמיו, אך גם קשה ויקר יותר לתיקון; להערכת iFixit, מדובר בעלות של כמאה דולר לבעלי תוכניות אחריות מורחבת. בשורה התחתונה, גם האייפון החדש יצטרך כיסוי שיבטיח שישרוד נפילות ומכות - אלמנט שרוב סמארטפוני האנדרואיד לא צריכים.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x