$
חדשות טכנולוגיה

כנס Ignite 2017: מיקרוסופט רוצה להוריד את אמזון מפסגת שוק הענן

ענקית התוכנה שנייה רק לחברה של ג'ף בזוס בתחום השירותים הענניים - אך מצמצמת את הפער; באירוע השנתי הגדול ביותר שלה צפויים להיחשף מוצרים ושירותים חדשים בתחום, גרסאות משופרות לווינדוס סרבר ופיתוחים בתחומי הבינה המלאכותית וה-AR

רפאל קאהאן 13:0824.09.17

כנס Ignite של מיקרוסופט יתחיל מחר (ב') וצפוי למשוך עשרות אלפי מבקרים. זהו האירוע השנתי החשוב ביותר של ענקית התוכנה, שהפעם יציג את השלמת המעבר של מיקרוסופט להתמקדות בפעילות הבינה המלאכותית והענן - ואת המוצרים שישתמשו בטכנולוגיה שלה.

 

 

שני התחומים החמים ביותר בשוק התוכנה - המציאות המדומה והבינה המלאכותית - צפויים לקבל מקום של כבוד בכנס, אם כי לא ידוע מה תציג מיקרוסופט והאם תדגים גרסה של הסייענית החכמה קורטנה שמסוגלת לספק ערך חדש לארגונים - תוכנה שנמצאת כיום בפיתוח. לצד תחומים אלה, צפוי להיות Ignite אירוע שמתמקד בתחום המחשוב הענני.

 

 

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט צילום: אנדרו פיקאפ / מיקרוסופט

 

 

מיקרוסופט היא מחלוצות מחשוב הענן, ושנייה רק לאמזון בתחום. בניגוד ליריבתה, מיקרוסופט החלה את הפיתוח שלה בתחום העברת תהליכי מחשוב נרחבים לענן - ולא רק בתחומי האחסון והגיבוי. כיום מחזיקה מיקרוסופט ב-15% משוק מחשוב הענן העולמי, מצב שהיא שואפת לשפר דרך שורת מוצרים שיוצגו בכנס, כדי להתחזק על חשבון אמזון, IBM, אורקל וגוגל.

 

בין היתר, תציג באירוע Ignitef גרסה חדשה לפלטפורמת הענן Azure, יכולות חדשות באופיס העננית ומוצרי וירטואליזציה שמוטמעים בווינדוס Server - מערכת הפעלה שבעצמה תזכה לשתי גרסאות חדשות. במקביל לענן, מיקרוסופט דוחפת חזק את נושא שיתוף המשאבים והעבודה המשותפת. הפופולריות של Slack, טרלו ואפליקציות העבודה המשותפות דוחפות אותה להדגיש פלטפורמות כגון SharePoint, וואן דרייב וסקייפ לעסקים - שכעת מחוברות ביניהן. בשילוב עם מנועי בסיסי נתונים כגון SQL סרבר, קוסמוס DB ותמיכה ב-MySQL ו-PostgreSQL, צפויה מיקרוסופט להציג גם תמיכה משופרת ברכיבי קוד פתוח.

 

 

החזון של נאדלה קרם את העור והגידים וכעת מתחיל להיראות כמו גוף חי ונושם. כל מה שנותר עבור מיקרוסופט הוא למקד את החזון שלה מעבר למסרים מופשטים שכיום מפוזרים על פני מגוון תחומים. ישנה גם שאלת המובייל, והמחוייבות של החברה להגדיל את דריסת הרגל שלה בתחום. לא ידוע עדיין מה יעלה בגורל גרסת המובייל של ווינדוס שעובדת על מעבדי ARM, לה מחכים מפתחים מאז הוצגה אשתקד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x