• תפריט
המדריך

בדיקת כלכליסט

חם מהתנור: אייפון 8 פלוס

הדור החדש של האייפון מציג שיפורי מצלמה מהותיים, לצד עיצוב שמרני וסטנדרטי. בדיקת "כלכליסט" מצאה אותו נוח ואלגנטי - בצורה שמאפילה על אחיו הקטן, האייפון 8 הסטנדרטי

ניצן סדן, לונדון 15:0724.09.17

 


 

 

האייפון 8 הושק ברחבי העולם במדינות כארצות הברית, בריטניה, אוסטרליה, גרמניה ויפן. "כלכליסט" קפץ לבקר בחנות אפל בלונדון, לספוג קצת מאווירת ההילולה המאפיינת את השקות אפל ולספק הצצה ראשונית לחוויית השימוש במכשירי האייפון 8 ו-8 פלוס.

 

 

 

בדיקתנו התמקדה באייפון 8 פלוס, בעל מסך בגודל 5.5 אינץ'. עיצוב המכשיר נאה ואיכות ההרכבה עילאית, כמצופה. ואולם, הטלפון כמעט זהה לחלוטין לקודמו, האייפון 7 פלוס. המצלמה הכפולה בגב הטלפון נמצאת על משטח מובלט, שעלול לגרום נזק למצלמה בעת נפילה, יותר מבמכשירים בעלי מצלמה שעדשתה אינה מובלטת על גב הטלפון. בנוסף, הטלפון דק וקל בהתאם לקו העיצובי של אפל - אך הגב לוכד טביעות אצבע כמו כל טלפון מזכוכית.

 

 

נעים להכיר: אייפון 8 פלוס נעים להכיר: אייפון 8 פלוס צילום: ניצן סדן

 

 

רוב השינויים המהותיים באייפון 8 התבצעו מתחת למכסה המנוע, בדמות מעבד הביוניק, שעתיד לאפשר תמיכה מהירה בעדכוני יכולות סירי. אבל שינוי אחד שתראו מיד הוא המסך. מסך המכשיר מצוין ומציג טווח צבעים מרשים, הודות ליכולת בשם True Tones, שנשענת על כוונון נקודתי של גווני התצוגה בהתאם לתאורת הסביבה.

 

 

האייפון החדש נאה, אך גב הטלפון לוכד טביעות אצבע בנקל האייפון החדש נאה, אך גב הטלפון לוכד טביעות אצבע בנקל צילום: ניצן סדן

 

 

זאת, בעוד רוב המכשירים בשוק מכוונים רק את עוצמת ההארה עצמה. חיישני הטלפון מזהים את תאורת הסביבה ומאפשרים להתאים את התצוגה באופן מיטבי. איכות התצוגה בולטת במיוחד במשחקים; מפתחים ל-ios, שתמיד נהגו להוציא את המקסימום ממערכת ההפעלה, יוכלו לבנות כותרים מרשימים מבעבר.

 

 

איכות התצוגה טובה, אך הרזולוציה נמוכה ביחס למתחרים מבית סמסונג, LG ואחרים איכות התצוגה טובה, אך הרזולוציה נמוכה ביחס למתחרים מבית סמסונג, LG ואחרים צילום: ניצן סדן

 

 

יכולות המציאות המוגברת של הטלפון קיימות, אך לא היו זמינות בטלפונים שבחנות: מכשירי ההדגמה שהוצבו בחנות אפל לא כללו יישומי AR. המצלמה הכפולה צוידה בחיישני 12 מגה-פיקסל רגישים, שהציגו איכות תמונה טובה בסביבה בעלת שילוב תאורות, דבר שגורם במקרים רבים לתמונות להיות מטושטשות, לאלמנטים כהים להיצבע שחור ולבהירים - להיעלם ברקע. לראייתי, מצלמת האייפון 8 פלוס היא מהטובות ביותר שראיתי.

 

גורם בתעשיית האופטיקה למובייל בישראל סיפר ל"כלכליסט" כי לצד אלגוריתמיקה אפקטיבית בעיבוד תמונה בזמן אמת, משיגה אפל איכות תמונה משובחת בזכות אופטיקה איכותית, יקרה בהרבה מעדשות שמתקינות רוב המתחרות. האייפון 8 הסטנדרטי נראה קצת חיוור לצד ה-8 פלוס. המכשירים כמעט זהים, אם כי ל-8 יש מצלמה בתצורת חיישן בודד.

 

 

מעניין את הבריטים, יותר מהאייפון 8 הסטנדרטי. 8 פלוס מעניין את הבריטים, יותר מהאייפון 8 הסטנדרטי. 8 פלוס צילום: ניצן סדן

 

 

בנוסף, הוא נראה קטן ופחות רלוונטי - מה שמתבטא גם במכירות, לפחות בשוק הבריטי: גורם באפל, שביקש להישאר בעילום שם בשל מדיניות חשיפת המידע בחברה, מסר ל"כלכליסט" כי האייפון 8 פלוס הוא הדגם המבוקש יותר; רק כ-30% מההזמנות המוקדמות במדינה היו של האייפון 8 הבסיסי.

 

אם הנתון הבריטי יחזור על עצמו בשווקי מפתח אחרים, תהיה זו מגמה מעניינת; מסכי האייפון הסטנדרטי נראים קטנים ומרשימים פחות בעולם בו לכל סמארטפון עילית יש מסך של יותר מחמישה אינץ' וחצי. ולאפל, כידוע, חשוב לשמור את הקהל שלה מבסוט. האווירה בחנות היתה חגיגית, אם כי לא נצפו תורים ארוכים או ההתלהבות שמאפיינת השקות של סדרות אייפון בארה"ב ובמזרח הרחוק. ומה עם האייפון 10? הקהל הלונדוני פחות התלהב. "באתי לקנות אייפון 8 פלוס כי אהבתי את ה-6 פלוס", אמר לי ג'ורג', מקומי שבא לרכוש לו טלפון חדש. "האייפון 10 הוא לא אייפון, הוא משהו אחר שאין לי מושג אם ימצא חן בעיני".

 

 

בדיקת "כלכליסט" המלאה, שתתפרסם בהמשך השבוע, תציג את יתרונות וחסרונות האייפון החדש במלואם. הם צפויים לנחות בישראל בייבוא סדור בהמשך השבוע במחיר של החל מכ-3,700 שקל. בינתיים, מיובאים המכשירים בכמויות קטנות ובמחירים שפונים רק למכורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x