• תפריט
חדשות טכנולוגיה

תחזית מפתיעה של מנכ"ל פדאקס: "המסחר המקוון לא יהרוג את הקמעונאות"

לדברי פרד סמית', המסחר המקוון, שהחברה תחת ניהולו נחשבת לאחת המרוויחות הגדולות ממנו, מהווה עכשיו 10% מהשוק האמריקאי; אולם הוא בספק אם יגיע ל-50%

עומר כביר 12:3923.09.17

אמזון תהרוג את החנויות הפיזיות? לא אם תשאלו את מנכ"ל פדאקס, פרד סמית'. לדבריו, "המסחר המקוון לא יהרוג את הקמעונאות במדינה הזאת (ארה"ב, ע"כ). עכשיו הוא מהווה 10%. הוא בהחלט יגדל. אבל האם יגיע לחצי? אני בספק".

 

 

 

ענקית המשלוחים נחשבת לאחת המרוויחות הגדולות של מהפכת המסחר המקוון, הודות לעלייה הדרמטית בהיקף החבילות שנשלחות. לכן דבריו של סמית', שנאמרו בזמן שיחה עם אנליסטים, מעניינים במיוחד שכן על פניו הם סותרים את האינטרס של החברה שבראשה הוא עומד.

 

 

 

"אני חושב שנראה שעסקי הסחר המקוון הופכים לפיזיים יותר. ואני חושב שעסקים פיזיים יהפכו לדומים יותר לעסקי סחר מקוון. צריך להיות גמיש ומהיר כדי להתמודד עם השוק המתפתח, כי אי אפשר לחזות במדויק איך הוא יתפתח, אני מבטיח לכם", הוסיף סמית׳.

 

 

 

מנכ״ל פדאקס העריך עוד שעסקת אמזון-הול פודס אינה אירוע שיחולל שינוי מהותי, בגלל קשיי המשלוח בתחום: "אמזון רוצים להיכנס לעסקי המזון. מצרכי מזון הם כבדים, קשים לתפעול, אנשים אוהבים לראות אותם ולגעת בהם. הייתי פעמיים בעסקי המזון, וזה תחום קשה מאוד עם שולי רווח מאוד נמוכים ומתחרים מאוד מאוד טובים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x