$
מכשירים

טים קוק: "999 דולר לאייפון X - זו מציאה"

מנכ"ל אפל התייחס לתג המחיר הגבוה ביותר אי פעם לסמארטפון של אפל: "האייפון X נמכר במחיר עלות עבור מכשיר עם טכנולוגיה ברמה הזו"

רפאל קאהאן 17:2621.09.17

האייפון X צפוי להגיע לשווקים בעוד כחודש וחצי במחיר התחלתי של 999 דולר, הגבוה ביותר שנדרש אי פעם עבור סמארטפון של אפל. עם זאת טים קוק שהתראיין בתוכנית הבוקר של ABC, אמר שהוא לא חושב שמדובר במחיר גבוה מדי עבור האמריקאי הממוצע ושהמטרה של אפל היא לא להרוויח "ערימות של כסף".

 

 

 

"האייפון X נמכר במחיר עלות עבור מכשיר עם טכנולוגיה ברמה הזו", הוסיף קוק וגרם להרמת גבה אצל המראיינים שלו. הוא הסביר שלדעתו מדובר אפילו ב"מציאה". זאת ועוד, קוק הסביר שמעט מאוד משתמשים משלמים מחיר מלא על המכשיר. "אנשים משלמים על המכשיר בפריסות תשלומים, מקבלים הנחות על טרייד-אין או מסובסדים על חשבון המנוי שלהם. כך יוצא שמעט מאוד ירכשו את המכשיר במחירו המלא".

 

 

אייפון X אייפון X צילום: איי פי

 

 

קוק גם הוסיף שהיעד של אפל מעולם לא היה למכור הכי הרבה. "היעד שלנו הוא לא רווחים או הכנסות גדולות, המטרה היא לייצר את המוצר הטוב ביותר שיעשיר את חיי הלקוחות שלנו. אנחנו רוצים לעזור לאנשים", סיכם קוק את יעדיה של החברה העשירה בעולם. ששווייה כיום כ-820 מיליארד דולר ושמחזיקה כ-246 מיליארד דולר במזומן בחשבונותיה.

 

האייפונים מחזיקים כשליש מנתח השוק של הסמארטפונים בארה"ב. הכנסות החברה עמדו ברבעון האחרון על כ-45 מיליארד דולר, רובן ממכירות האייפון. לא ברור מה היעדים של החברה לגבי מכירות האייפון X. האייפון 8 יושק לפניו ויספק לא מעט מהטכנולוגיות של ה-X במחיר נמוך יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x