$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אמזון נכנסת לשוק המחשוב הלביש - מפתחת משקפיים חכמים

לפי הדיווח ב"פייננשל טיימס", המשקפיים יופעלו באמצעות העוזרת הקולית אלקסה - ולא יכללו מסך או אוזניות

יואב סטולר 20:4120.09.17
אמזון נכנסת לשוק המחשוב הלביש עם פיתוח משקפיים חכמים מבוססי אלקסה – כך סיפר גורם הבקיא בתוכניות החברה ל"פייננשל טיימס". לדבריו, המשקפיים עליהם שוקדים באמזון יופעלו בעזרת העוזרת הקולית של ענקית הסחר המקוון, כשאלו יהיו בעלי טכנולוגיית הולכה תוך גופית שתאפשר לשמוע את פלט האודיו ללא צורך באוזניות.

 

לפי אותו גורם המקורב לחברה, המשקפיים החכמים של אמזון צפויים להתמקד בבינה מלאכותית קולית בלבד, ולא לכלול מסך או טכנולוגיית תצוגה אחרת. אולי זהו לקח מהכישלון הצורם של הגוגל-גלאס שידעה החברה המתחרה. מי שהיה לאבי המשקפיים החכמים של גוגל, באבאק פרביץ, העיד כי הוא בעצמו השתתף באופן פעיל בפיתוח המוצר החדש של אמזון וזו אף גייסה מהנדסים נוספים המתמחים בתחום.

 

לדברי המקור שחשף את הפרטים, עיצוב המשקפיים יהיה סולידי ואלגנטי, והם ייראו כמו זוג משקפיים רגיל.

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס

 

החשיבות שמוצאת אמזון במכשור לביש כמו גם בשוק הרמקולים החכמים, שם היא נחשבת לחלוצה ושולטת ביד רמה, נובעת בין השאר מכך שהחברה השכילה לוותר על תחום הסמארטפונים התחרותי ורווי המשתתפים אחרי הכישלון שידעה עם ה"פייר-פון". לכן, אמזון שמה לעצמה כמטרה ליצור דריסת רגל מהותית בתחומים אחרים, בהם ניתן להטמיע את אלקסה. כך למשל באמזון "אקו" ועתה גם באמצעי הלבוש.

 

בתוך כך, נודע כי החברה מפתחת מצלמת אבטחה ביתית שתתקשר באופן רציף עם הרמקול החכם מתוצרתה. על פי הפרטים שמסר המקור, באמזון מתכננים כי למצלמה תהיה אפשרות להתחבר גם למכשירים נוספים וזו תהווה הרחבה נוספת של הזירות בהן פועלת העוזרת הקולית שלה.

 

באמזון סירבו להגיב על הדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x