הייטק והון סיכון

דומתוק הישראלית גייסה 8.1 מיליון דולר

הפיתוח של דומתוק הוא מוצר המאפשר הפחתה של 40% בכמות הסוכר המקורית במוצרי מזון וללא טעמי לוואי. את הגיוס הובילה קרן פיטנגו ונצ'ר

מאיר אורבך 13:5219.09.17

חברת הסטארט-אפ הישראלית, דומתוק, גייסה 8.1 מיליון דולר בהובלת קרן פיטנגו ונצ'ר כך נודע ל"כלכליסט". בגיוס השתתפו בעלי מניות קיימים, ביניהם גיל הורסקי, בכיר בחברת מנדליז ו-פודלאב קפיטל. לפני כן גייסה החברה מיליון דולר.

דומתוק פיתחה סוכר המאפשר להפחית על פי דיווחי החברה עד 40% מתכולת הסוכר המקורית במוצרים שונים, תוך שמירה על פרופיל טעם זהה וללא טעמי לוואי. דומתוק מפחיתה באופן משמעותי את הערך הקלורי ורמות הסוכר של מוצרי מזון על ידי מקסום יעילות הובלת הסוכר לקולטני הטעם והעצמת מסר המתיקות המשודר למוח.

 

תחושת המתיקות חזקה יותר, נמשכת לאורך זמן רב יותר, וכתוצאה מכך ההנאה של הצרכן גוברת והסיפוק רב יותר. בשונה מתחליפי סוכר או ממתיקים מלאכותיים, לסוכר של דומתוק אין טעמי לוואי והוא מיוצר תוך שימוש בעקרונות של כימיה ירוקה בת-קיימא, תוך עמידה בתקנות ה FDA והאיחוד האירופי למוצרי מזון.

פרופסור אברהם בניאל מייסד משותף וממציא בדומתוק פרופסור אברהם בניאל מייסד משותף וממציא בדומתוק

 

החברה מתכוונת להשתמש בכספי הגיוס למסחור של הפתרון שלה להפחתת סוכר עד סוף שנת 2018. בעקבות הצלחות במבחני טעימה, החברה פועלת בימים אלו בשיתוף פעולה עם חברות רב לאומיות וישראליות בתחום המזון, המשקאות והסוכרים, על-מנת להגדיל את יכולות הייצור שלה במטרה למסחר מוצרי צריכה ראשונים, המכילים את פתרון הפחתת הסוכר של דומתוק.

שוקולד ללא סוכר שוקולד ללא סוכר

 

הטכנולוגיה של דומתוק היא פרי המצאתו של פרופ' אברהם בניאל והחברה מנוהלת ע"י בנו, עירן בניאל – יזם סידרתי המוביל צוות מגוון של מומחים מתחום מדעי המזון, כימיה, ביוטק, הנדסה ופיתוח קולינארי. בשיחה עם "כלכליסט" אומר איתי הראל שותף מנהל בפיטנגו: "אנחנו מצפים בעקבות הגיוס האחרון להגדיל משמעותית את צוות החברה בעשרות עובדים".

ערן בניאל מנכ"ל מייסד משותף בדומתוק ערן בניאל מנכ"ל מייסד משותף בדומתוק

 

ערן בניאל וד"ר אברהם בניאל אביו הקימו בעבר את חברת HCL. החברה פיתחה טכנולוגיה להמרת גזרי עצים ופסולת ולבסוף אף נמכרה ב-62 מיליון דולר לחברה פינית אבל ערן ואביו לא זכו לראות נחת מהאקזיט לאחר שהודרו ממנה זמן רב לפניו.

 

"סיבוב הגיוס הנוכחי מאפשר לנו להאיץ את יכולות הייצור שלנו ואת מסחור פתרון הפחתת הסוכר שפיתחנו. אנחנו מקווים כי דומתוק תהפוך להיות מותג מוביל במאמצים להפחית את צריכת הסוכר לרמה בריאה יותר, כך שנוכל להמשיך ליהנות מאותם מאכלים שאנחנו אוהבים בצורה בריאה יותר", מסר ערן בניאל, מנכ"ל ומייסד דומתוק.

 

"הפוטנציאל של הטכנולוגיה של דומתוק הוא עצום," אמר איתי הראל, "לאחר שהטכנולוגיה של דומתוק נבדקה בהצלחה גם על ידי יצרני מזון גדולים, הוכיחה החברה את יכולתה להשיג את רמת המתיקות הרצויה תוך הפחתה משמעותית של תכולת הסוכר. יצרני המזון הגדולים מחפשים באופן אקטיבי חלופות בריאות יותר לרמות הסוכר המוסף כיום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x