$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

ישראלית בכירה ביאהו, יואל מארק, בדרך לעבור לאמזון

מנהלת מרכז הפיתוח של Oath (לשעבר יאהו) בחיפה, הנחשבת לאחת המומחיות הגדולות בעולם בתחום החיפוש, עוזבת את החברה אחרי שמונה שנים. היא צפויה לקבל תפקיד בכיר באמזון, ששכרה עשרות אלפי מ"ר של משרדים בחיפה ובתל אביב

מאיר אורבך 06:5419.09.17

מנהלת מרכז הפיתוח של Oath (יאהו לשעבר) בחיפה יואל מארק עזבה את החברה - כך נודע ל"כלכליסט". היא צפויה לעבור לתפקיד בכיר באמזון, ששכרה לאחרונה אלפי מטרים רבועים של משרדים בחיפה ובתל אביב. כיום אמזון מעסיקה בישראל כ־400 עובדים, ועל פי הערכות המבוססות על השטח ששכרה, היא צפויה להגדיל מספר זה משמעותית.

 

מומחית עולמית

 

לפי הערכות, אמזון תעסוק בארץ בתחום הענן, בתחום המיקרו־מעבדים שיתבסס על רכישת אנפורנה הישראלית ובתחום הסופרמרקטים הטכנולוגיים, הממותגים תחת אמזון GO; ותרחיב את הסניף של Lab126, מעבדה לפיתוחים סודיים של החברה.

 

מארק, בעלת דוקטורט במדעי המחשב מהטכניון, הצטרפה ליאהו ב־2009. קודם לכן היא היתה ממקימי מרכז הפיתוח של גוגל בישראל, והיא נחשבת לאחת המומחיות הגדולות בעולם בתחום החיפוש. היא מתגוררת בחיפה, ועל פי הערכות, צפויה לעבוד במשרדי אמזון בעיר, גם כן בתחום החיפוש.

 

במרץ 2016, כשנה לפני פירוקה של יאהו ומכירתה לוורייזון, מונתה מארק לתפקיד סגנית נשיא למחקר. השם החדש של החברה — Oath — נולד בעקבות רכישתה על ידי ורייזון בסכום של 4.5 מיליארד דולר ומיזוגה עם AOL.

 

 

יואל מארק יואל מארק צילום: אלעד גרשגורן

 

11 קומות בשרונה

 

אמזון שכרה לאחרונה 11 קומות במגדל שרונה בתל אביב, בשטח כולל של 12 אלף מטרים רבועים, וכן 300 חניות. בחיפה היא שכרה את כל פרויקט מת"ם־ים, בשטח של 25 אלף מטרים רבועים. הצפי לאכלוס שני המתחמים הוא סוף 2018, והם יושכרו לחמש שנים.

 

מחברת Oath נמסר בתגובה כי "אנחנו מאשרים שמארק כבר לא עובדת ב־Oath. אנחנו מודים ליואל על תרומתה הרבה לחברת יאהו ולתחום המחקר ביאהו, ומאחלים לה הצלחה רבה בהמשך".

 

החברה הוסיפה כי "דן פלג, מנהל המחקר, ינהל מעתה את פעילות Oath בחיפה, והנו גם חבר ועדה גלובלית של בכירים ב־Oath המובילים את פעילות המחקר בחברה".

מאמזון לא התקבלה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x