$
חדשות טכנולוגיה

האם טכנולוגיית זיהוי הפנים של האייפון X מופעלת על ידי פיתוח ישראלי?

מקורה ככל הנראה בפריימסנס הישראלית שנרכשה בידי אפל. הטכנולוגיה שלה שימשה בין השאר גם כבסיס למצלמת הקינקט של ה-XBox ועשויה להיות גם בלב זיהוי הפנים של האייפון החדש

יואב סטולר 14:4818.09.17
טכנולוגיית זיהוי הפנים של אפל, אינה הראשונה מסוגה בעולם גם לא כשמדובר בהטמעתה בסמארטפון. עם זאת, הידע שצברה אפל שגם ידועה כמבשרת הטרנד הבא בתחום, הביא לכך שמדובר באחת התכונות שבחברה הכי מתגאים בה באייפון X החדש.

מזה כחמש שנים שאפל מבצעת מסעות רכישה של סטארט-אפים בתחום זיהוי תווי הפנים וניתוחם כשלאורך הדרך נרכשו גם כארבע חברות ישראליות בהן פריימסנס.

 

החברה שהקימו אביעד מייזלס, אלכס שפונט, תמיר ברלינר, דימה רייס ואופיר שרון פיתחה בעבר בשיתוף פעולה עם מיקרוסופט את טכנולוגיית הקינקט המאפשרת משחק ב-XBox ללא שלט באמצעות סריקת החדר ומעקב אחר תנועות השחקנים. עם זאת, ב-2013 הושלמה מכירתה לאפל וזו גויסה להליכי הפיתוח של החברה.

האם בליבה של טכנולוגיית זיהוי הפנים של האייפון פועמת פרימסנס? האם בליבה של טכנולוגיית זיהוי הפנים של האייפון פועמת פרימסנס? צילום: אוראל כהן

 

אפל מקפידה לשמור על מעטה כבד של סודיות ולא לספר כיצד פותחו הטכנולוגיות שבאמתחתה, אלא שמאז השקתה של תכונת זיהוי הפנים באייפון החדש – גוברות ההנחות כי לפריימסנס הישראלית, שהציגה כבר יכולות בתחום, מקום מרכזי בהליך הפיתוח.

 

כאשר ניגשים לבחון את מפרט המצלמה החכמה שעל האייפון ה-10 בסדרה מגלים דמיון ממשי לטכנולוגיה שהוטמעה במערכות הקינקט כבר ב-2009, תוך התאמות להבדלים בשימוש. גם שם אפשרה פריימסנס תכונות מבוססות זיהוי תווי פנים.

 

כמו כן, מהנדס שעבד בעבר בפריימסנס פרסם לאחר השקת התכונות החדשות של האייפון X כי הוא "מתרגש לראות סופסוף את הטכנולוגיות שפיתחה פריימסנס משולבות במוצר של אפל". לדבריו, "מצב צילום הפורטרט בעל התאורה המיוחדת, הזיהוי הביומטרי, המעקב אחר הבעת הרגשות, יכולות הסרת הרקע ותכונות נוספות הן כולן תוצר של העבודה בצוות בו הייתי וקהילת המפתחים העולמית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x