$
אינטרנט

מאקרו טכנולוגי

שידוך מאוחר מאוד: פייסבוק פוזלת להקמת שירות היכרויות

מה הביא את הרשת החברתית הגדולה בעולם להחל בצעדיה הראשנים דווקא עכשיו בעולם הדייטינג? אמנם היה ניסיון קודם בממשק העבר של פייסבוק, אבל מאז התחום השתנה מאוד ובזמן הזה טינדר ו-OkCupid הספיקו לשבור שיאי הכנסות

ניצן סדן 17:0315.09.17
כשפייסבוק הגיחה לראשונה לאוויר העולם, מייסדיה רתמו את היכולת לפתח יישומי רשת כדי למשוך משתמשים. כך נפוצו יישומים נשכחים כמו איזו נסיכת דיסני את או פיראטים נגד זומבים. עם שלל היישומים המטופשים נמנה גם שירות ההיכרויות המקוון ‭,Are You Interested‬ שהציג למשתמשי פייסבוק תמונות של משתמשים זרים ואפשר לפנות אליהם. היישום הצליח לגרום לגולשים לעשות את הדבר החשוב ביותר לפייסבוק: הארכת זמן השהות באתר ויצירת אינטראקציות חדשות.

 

 

עשור חלף עבר לו, ופייסבוק הפכה למכונת כסף משומנת שמחפשת כל העת מקורות הכנסה חדשים. השבוע חשף אתר ‭Motherboard‬ כי הרשת החברתית בוחנת תכונה חדשה שדומה מאד לשירותי היכרויות בסגנון טינדר. לפי הדיווח, החברה מציעה למשתמשים בשירות המסנג'ר שלה לשוחח עם משתמשים אחרים, אך רק אם הם מסכימים לכך.

 

שירות ההיכרויות של פייסבוק שירות ההיכרויות של פייסבוק צילום: Motherboard

 

 

מה השתנה שפייסבוק משתעשעת בהשקת שירות היכרויות? ובכן, בעיקר טינדר, וגם קצת ‭.OkCupid‬ הצלחת שירותי ההיכרויות וטינדר בראשם הביאה את המפרסמים לזנוח את הסטיגמות שהוצמדו להם ולמשתמשיהם כמקור לטראפיק לא איכותי. שנית, טינדר הוכיחה שיש כסף בתחום. מספר משתמשיה המשלמים צומח בהתמדה ובשבוע שעבר היא אף טיפסה לצמרת היישומים המכניסים (‭Grossing‬) באפסטור. מניית קבוצת מאץ' (‭,(Match‬ שמחזיקה גם בטינדר וגם ב־‭,OkCupid‬ זינקה ב-95% מאז הנפקתה לפני שנתיים וב-35% מתחילת השנה. בנוסף, שירותים כמו ‭OkCupid‬ מנתחים את התאמות המשתמשים לפי תחומי עניין ושאלונים מפורטים, ומייצרים שפע של דאטה שקל לנצל לפרסומות.

 

 

כעת פייסבוק עשויה להיכנס לתחום ולגרוף את כל הקופה. השחקנית השנייה בגודלה בתחום הפרסום העולמי תוכל להציע חבילות פרסום במוצר החדש למפרסמים הקיימים שלה. הידע העצום שהיא כבר מחזיקה על משתמשיה יקל עליה בהצעת שידוכים והתאמות. מה יעשו השחקניות הקיימות בשוק ההיכרויות? הן יצטרכו ללכת למחוזות אליהם פייסבוק חוששת להיכנס, כמו שימת דגש על שיח פוליטי כפי שהחלה לעשות ‭.OkCupid‬ בשורה התחתונה, מנהליהן יצטרכו לחשוב על פתרונות יצירתיים חדשים כדי לשמור את הראש מעל המים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x