$
אינטרנט

פייסבוק בוחנת את אפליקציית הווידאו צ'ט בדנמרק

ענקית הרשת החברתית השיקה את פלטפורמת שיחות הווידאו החדשה שלה לניסוי כלים. פייסבוק מתבלת את השירותים שהציגה Skype כבר לפני שנים בממשק צעיר ובמדבקות ואפקטים בסגנון הסנאפ. עד כה, זוכה האפליקציה לעניין רב במדינה הצפונית

רפאל קאהאן 13:2114.09.17

אפליקציית הווידאו צ'ט החדשה של פייסבוק, Bonfire (קומזיץ או מדורה, בתרגום חופשי), הועלתה לחנות האפליקציות של אפל בדנמרק ככל הנראה לבחינתה על ידי משתמשי קצה. האפליקציה מיועדת לאפשר לנהל שיחות וידאו בין שניים עד שמונה משתתפים במקביל. הרעיון מזכיר קצת חדרי צ'ט משותפים מימי הפורומים, רק עם וידאו. יכולות שהציגו בעבר כבר שירותים כמו Skype ו-Viber, אל שהפעם כבונוס ניתן גם לשלב מדבקות ואפקטים בסגנון סנאפצ'ט.

 

 

על פי הדיווח של The Next Web, האפליקציה הורדה כבר על ידי כ-2,000 משתמשים ועל פניו נראה שהיא זוכה לעניין רב. היישום עצמו מאפשר גם לשתף תכנים ממנו לשאר השירותים של פייסבוק, אינסטגרם ומסנג'ר. על מנת להשתלב בשיחה קבוצתית היוזם של הוועידה שולח את ההזמנה במסנג'ר של פייסבוק לחברים איתם הוא מעוניין לשוחח.

 

אפליקציית הווידאו צ'ט - Bonfire של פייסבוק אפליקציית הווידאו צ'ט - Bonfire של פייסבוק צילום: Apple App store

 

 

לאחר שהשיחה מתחילה ניתן לשנות את מבנה המסך כך שכל חלונית וידאו תופיע במיקום מוגדר מראש. ניתן גם להגדיר שכל משתתף שמדבר ברגע נתון יקבל חשיפה ביחס לחבריו. הניסוי ב-Bonfire מתבצע כשברקע הכישלון המתמשך של פייסבוק סטוריז שממשיך להדהד בחוסר העניין שהוא מעורר בקרב המשתמשים. עם זאת, התכונה המקבילה באינסטגרם דווקא מצליחה מאוד.

 

 

עדיין לא בטוח שהאפליקציה תהפוך לרשמית ושפייסבוק תמשיך בהפצה שלה לשאר העולם. החברה מנסה מספר אפשרויות בתחום הצ'ט, כגון אפליקציית Talk שמיועדת למשתמשים צעירים יותר או אפליקציות וידאו צ'ט נוספות שכרגע שלא נחשפו באופן רשמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x