שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פטנטים וקניין רוחני

פרסום ראשון

דיימלר הגרמנית משקיעה 60 מיליון דולר בחברת סטורדוט הישראלית

סבב המימון הנוכחי מתמקד בקידום של טכנולוגיית FlashBattery, המיועדת לטעינה מהירה לתחום הרכב החשמלי; מדובר בהשקעה השניה של החברה הגרמנית בחברות ישראליות לאחר ההשקעה בחברת ויה של כ-200 מיליון דולר

מאיר אורבך 13:0714.09.17

ענקית הרכב הגרמנית מובילה השקעה של 60 מיליון דולר בסטורדוט, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בהשקעה השניה של החברה הגרמנית בחברות ישראליות לאחר ההשקעה בחברת ויה של כ-200 מיליון דולר.

 

בגיוס של סטורדוט השתתפו גם Lucion venture capital ומוסדות פיננסים מישראל וסין. כמו כן לוקחים בו חלק משקיעים ותיקים יותר של סטורדוט, כמו סמסונג ונצ'רס ונורמה השקעות, המיוצגת על ידי רומן אברמוביץ', וגלנרוק של ליאון רקנטי

 

דיימלר, כשותף אסטרטגי יאיץ ויקדם הפצה של טכנולוגית FlashBattery בשוק הרכב החשמלי. עד היום גייסה החברה הישראלית 108 מיליון דולר כולל הגיוס הנוכחי.

 

דורון מאירסדורף מנכ"ל סטורדוט דורון מאירסדורף מנכ"ל סטורדוט צילום: יונתן בלום

 

סבב המימון הנוכחי מתמקד בקידום של טכנולוגיית FlashBattery, המיועדת לטעינה מהירה לתחום הרכב החשמלי. טכנולוגית Flash Battery של StoreDot, מאפשרת לנהג לטעון את סוללת הרכב החשמלי, בזמן דומה לזה של מיכל דלק – 5 דקות בלבד. בהתאם לקיבולת הסוללה, הרכב יוכל לנסוע מרחק של 300 קילומטרים או יותר. טכנולוגית StoreDot משתמשת בטכנולוגית מרכיבים קטנים.

 

מוקדם יותר השנה, StoreDot סיפקה הוכחה למושג- "טעינת רכב חשמלי בחמש דקות", זה נעשה בשימוש בתרכובות אורגניות חדשות בשילוב ננו- חומרים, המוטמעים בתוך תא הסוללה. הסוללות החדשות של StoreDot נמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים וצפויים להשתלב בכלי רכב חשמליים הנמצאים כבר בשלב התכנון שלהם.

 

מרטין דאום, חבר מועצת המנהלים של דיימלר, אחראי על המשאיות והאוטובוסים של דיימלר אומר: "הטענה חשמלית של המשאיות נמצאת כיום בראש סדר העדיפויות שלנו. היום אנו יוצאים בהשקה עולמית בניו יורק של חברת eCanter FUSO, סדרת המוצרים הראשונה בעולם המפיקה הטענה חשמלית במהירות שיא, היא הוכחה מרשימה לשאיפה שלנו לאפשרות להנגיש את כלי הרכב החשמליים עבור הציבור. טעינה מהירה היא פרמטר חשוב במיוחד עבור המשאיות של דיימלר. יחד עם StoreDot אנחנו עכשיו נוכל לעבוד יחד לקידום הגישה ההוליסטית להטענה מהירה".

 

לדברי ד"ר דורון מאייר סדורף מייסד ומנכ"ל StoreDot: "יחד עם דיימלר כשותף אסטרטגי, מנהיג מוביל ועולמי בתחום הרכב, נוכל להאיץ את השלמת הפיתוח של FlashBattery לשוק הציבורי, וזהו ערך משמעותי מאוד לעתיד. בשילוב צוותי דילמר, אנו יוצרים סינרגיה במטרה לייעל את המאפיינים של הפתרונות החדשניים שלנו יחד עם הדרישות לחשמל זמין לכלי רכב עתידיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x