• תפריט
חדשות טכנולוגיה

שריל סנדברג: "הגברים שולטים בעולם - וזה לא כל כך מצליח להם"

סמנכ"לית התפעול של פייסבוק נאמה בפורום לקידום נשים ותקפה את חוסר השוויון של עמק הסיליקון - בו נשים עדיין מרוויחות פחות מגברים בתפקידים זהים. לראייתה, ישנו תת-ייצוג בולט גם בשלטון האמריקאי והגיע הזמן לתמוך באמהות ואבות עובדים

שירות כלכליסט 13:2113.09.17
ארבע שנים מאז פרסמה את ספרה "לפרוץ קדימה" על הצלחה של נשים בעולם העסקי, שריל סנדברג מרחיבה את המסר שלה לכולם. סמנכ"לית התפעול של פייסבוק אמרה בפורום קידום נשים מנהיגות באוניברסיטת פסיפיק בקליפורניה, כי יש לאמץ מדיניות ציבורית ותאגידית שתתמוך באמהות ואבות עובדים.

 

 

 

"האמת היא שגברים עדיין מנהלים את העולם, ואיני בטוחה שזה הולך כל כך טוב", אמרה. היא הסבירה כי המנהיגות הנשית נתקעה בארה"ב. כך למשל, נשים בסקטור הטכנולוגי עדיין מרוויחות פחות מגברים, ובשוק העבודה הכללי נשים מרוויחות 79 סנט על כל דולר שמרוויח גבר. לפיכך, הודתה סנדברג שיש עוד לנו עוד דרך ארוכה לעבור לפני שנגיע לשוויון.

 

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק צילום: רויטרס

 

 

דוגמה נוספת שהעלתה הייתה קשורה לבחירות לסנאט ב-2012, אז נשים זכו ב-20% מהמושבים. "כותרות העיתונים זעקו "הנשים השתלטו על הסנאט. זו לא השתלטות, זה צמצום הפער", אמרה. "היעד האמיתי צריך להיות שנשים ייצגו 50% מהמושבים", הוסיפה. "היעד האמיתי צריך להיות שהמראה שלנו, הגזע והרקע שלנו יספקו לכולנו את אותן הזדמנויות, אבל אנחנו רחוקים מכך".

 

 

עם זאת, היא מאמינה שיש פתרון לכל הבעיות הללו: כולם צריכים לבחון את הדעות הקודמות המושרשות בהם ולנסות לסייע לאחרים להגשים את החלומות שלהם. לדבריה, אחד השלבים בדרך להצלחה הוא להכיר בכך שאי אפשר לעשות זאת לבד ולמצוא קבוצת תמיכה. "מצאו לעצמכם מקום שבו תוכלו לבטא את היעדים השאפתניים ביותר שלכם", הציעה לקהל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x