$
חדשות טכנולוגיה

דיווח שוטף

בגדי האייפון החדשים: אפל חשפה סמארטפון עילית שכולו מסך

החברה הציגה את האייפון X, מכשיר שגופו עשוי זכוכית ולו יכולות ממשק מיוחדות - ותג מחיר של 999 דולר. לצידו, נחשפה סדרת אייפונים משודרגת - אייפון 8 ואייפון 8 פלוס - ושעון חכם חדש

עומר כביר 21:5912.09.17

אפל חשפה הערב (ג') את הדור החדש של האייפון, בסימן 10 שנים להשקת סדרת הסמארטפונים שלה, ששינתה את תעשיית המובייל והפכה אותה למעצמה טכנולוגית. האירוע נערך באודיטוריום חדש שהקימה החברה בסמוך למטה שלה בקופרטינו, באולם שקרוי על שם סטיב ג'ובס, מייסדה. 

 

 

 

באירוע הוצגו שני סמארטפונים בעיצוב סטנדרטי, עם שורת שיפורים מרשימה ביכולות העיבוד, הצילום ותכונות מציאות מוגברת. לצידם, נחשף האייפון X - סמארטפון עילית שכל חזיתו היא מסך, ולו יכולות צילום וממשק משופרות.

 

 

 

הדיווח החי: 

 

21:55: קוק חוזר לבמה כדי לסכם את הערב, וסוקר במהירות את כל ההכרזות שהיו היום, תם הטקס; האם לאפל יש להיט חדש ביד? אין ספק. פשוט כי זו אפל וזה אייפון חדש. נכון להיום, לא צריך יותר מזה.

 

 

 

21:51: לקוראינו שתוהים: שם המכשיר נהגה iPhone Ten, לא אייפון איקס.

 

21:50: אין הפתעה במחיר: 999 דולר. המכשיר יגיע בנפחי אחזון של 64 ו-256 גיגה-בייט ויהיה זמין למכירה מוקדמת ב-27 באוקטובר, ויגיע לחנויות רק ב-3 בנובמבר. כנראה שהדיווחים על קשיים בייצור היו מדויקים השנה.

 

 

 

 

 

 

 

21:48: ועכשיו וידאו שמבליט את התכונות של הסמארטפון החדש. אנחנו מחכים למענה לשאלה הגדולה האחרונה: כמה הוא יעלה. השמועות דיברו על תג מחיר של אלף דולר. האם אפל תפתיע?

 

21:44: בנוסף, אפל מציגה משטח טעינה פרי פיתוחה בשם AirPower, שתומך גם באפל ווטש החדש וכן בנרתיק הטעינה החדש של אוזניות AirPods של אפל. לדברי שילר, ניתן לטעון עד שלושה מכשירים.

 

 

 

 

 

21:41: שילר חוזר לבמה, כדי לדבר על המצלמה הראשית של המכשיר. היא בעלת עם עדשה כפולה וכוללת חיישני 12 מגה-פיקסך גדולים ומהירים יותר. בנוסף יש לה עיצוב אופטי כפול, שיאפשר צילום טוב יותר בתאורה חלשה. הפלאש של המצלמה הוא Quad LED. המכשיר החדש תומך בתכונות הצילום המתקדמות שהוצגו לאייפון 8 פלוס, וכמוהו הוא מותאם לעבודה עם יישומי AR.

 

מצלמת הסלפי תומכת ב-Portrate Mode ובאפקטי התאורה החדשים. המעבד בפנים זהה לדגמי האייפון 8. חיי הסוללה של המכשיר ארוכים בשעתיים לעומת האייפון 7, וגם הוא תומך בטעינה אלחוטית בתקן Qi.

 

 

 

 

 

 

 

 

21:39: ואיך האנימוג'י? פדריגי משעשע את הקהל עם אימוג'י הקקי המדבר. ללא ספק, שימוש ראוי לטכנולוגיה שלפני 20 שנה נחשבה מדע בדיוני.

 

21:36: יכולות ניטור פנים מספקות יכולות AR חדשות. בסנאפצ'ט, למשל, מדגים פדריגי מסכות שנראות כמו איפור שצויר על הפנים מבחינת התגובות שלהן לקווי המתאר של המשתמש ותנועות הפנים שלו.

 

 

 

 

 

 

 

 

21:34: קרייג פדריגי מגיע לבמה כדי להדגים בהרחבה את יכולות המכשיר השונות. אופס, פאדיחה באירוע החי: מערכת זיהוי הפנים לא זיהתה את פדריגי בניסיונות הראשונים. לא בדיוק מה שאתם רוצים שיקרה באירוע השקה חשוב.

 

פדריגי מדגים את השימוש במחוות סווייפ כתחליף לכפתור הבית, ואת הצפייה בתמונות ובסרטונים על גבי התצוגה הענקית של המכשיר. סווייפ ימין/שמאל למטה מאפשר לדפדף בין אפליקציות. הגישה למרכז הבקרה היא עכשיו בסווייפ מלמעלה, מה שמעלה את השאלה איך מגיעים מעתה למרכז ההתראות?

 

21:33: לדברי שילר, בשעה שהמידע של סורק טביעות האצבע הוא בעל יחס בטיחות של 1 ל-50 אלף, זה של Face ID עומד על אחד למיליון. זיהוי הפנים תומך גם באפל פיי, ואפליקציות צד ג' שתומכות כיום בסורק טביעות האצבע.

 

 

 

 

 

 

 

 

מערכת המצלמה החדשה גם תאפשר יכולת חדשה בשם Animoji - אימוג'י שניתן לשלוט בהבעות הפנים שלי. משתמש יכול לבחור מבין עשרות אנימוג'ים וליצור מהם סרטונים קצרים לשיתוף ב-iMessage.

 

21:30: כדי לאפשר זאת, שילבה אפל מנוע ניורוני במעבד המכשיר, שמסוגל לבצע עיבוד בזמן אמת של זיהוי פנים.

 

 

 

 

 

 

 

 

הגדרה מבתבצע בהליך קצר ומודרך, והמכשיר מסוגל לזהות על המשתמש גם אם הוא הסתפר, חובש כובע, מתחיל לגדל זקן או הרכיב משקפיים. לפי שילר, לא ניתן לעבוד על מערכת הזיהוי עם תמונה דו-ממדית ואפילו עם מסכות תלת-ממדיות מתקדמות (טענה שיהיה מעניין לבדוק; מכשירים אחרים עם זיהוי פנים נפלו בנקודה הזו).

 

 

 

 

 

 

 

 

21:27: התכונה מתאפשרת באמצעות מערכת מצלמה מיוחדת שכוללת מצלמת רגילה, מצלמת אינפרה-אדום, Dot Projector, Flood Iluminatior ועוד. המערכת מקרינה מיליוני נקודות על מסך המשתמש ועושה שימוש ברשת ניורונית ולמידת מכונה כדי לעבד את התמונה ולהשוות אותה לזו ששמורה במכשיר.

 

 

 

 

 

 

 

 

21:25: שחרור הנעילה במכשיר יתבצע עתה, במקום סריקת טביעת אצבע, או באמצעות זיהוי פני המשתמש - תכונה שאפל מכנה Face ID. "זה העתיד של איך שנפתח את הסמארטפונים שלנו", הכריז שילר.

 

21:24: את כפתור הבית הפיזי מחליפות פעולות כמו סווייפ מלמטה כדי להגיע למסך הבית. סווייפ מלמטה ועצירה קצרה יפתח את מסך ריבוי המשימות. את סירי ניתן להפעיל באמצעות קריאת "היי סירי", או לחיצה ארוכה על כפתור הצד.

 

 

 

 

 

 

 

 

21:22: גודל המסך הוא 5.8 אינץ', בדחיסות של 458 פיקסלים לאינץ'. כצפוי, המדובר בתצוגת OLED. יש לה יחסי ניגודיות של מיליון לאחד, וכוללת גם היא טכנולוגיית True Tone. לדברי שילר, התצוגה תאפשר חוויות חדשות ואינטואיטוביות יותר. למשל, נגיעה במסך להפעלתו (מוכר כבר שנים במכשירים של LG).

 

 

 

 

 

 

 

 

21:21: לטלפון החדש יש מסך קצה אל קצה ללא כפתור בית. השם כצפוי: אייפון X (עשר)."זה הזינוק הגדול ביותר קדימה מאז האייפון המקורי", אומר קוק, ושילר חוזר לבמה כדי לחשוף את המכשיר בהרחבה.

 

 

 

 

 

 

 

 

"הוא כולו מסך, מדהים להחזיק אותו. המסך מגיע לכל פינה". יש זכוכית מקדימה ומאחור ופלדת אל-חלד בצדדים. הוא עמיד למים ולאבק ברמה מיקרוסוקופית ומגיע בצבעי אפור וכסף. תצוגה חדשה בשם Super Retina, שלדבר אפל מהווה פריצת דרך באיכות ובמהירות התגובה שלה.

 

21:18: קוק חוזר לבמה: "האייפון 8 הוא צעד עניק קדימה, אבל אנחנו לא עוצרים שם. יש לנו 'עוד דבר אחד…' יש לנו כבוד גדול למילים האלו ואנחנו לא משתמשים בהן בקלות. במשך שנים עבדנו על משהו שמאוד חשוב לכולנו - עתיד הסמארטפון. האייפון הראשון שיהנ את העולם. 10 שנים מאוחר יותר, זה יאה שנחשוף מוצר שיקבע את נתיב הטכנולחוגיה לעשור הבא". 

 

21:17: האייפון 8 יגיע בגודל 64 גיגה-בייט במחיר התחלתי של 699 דולר. ה-8 פלוס יגיע באותם גדלים ובמחיר של 799 דולר. הזמנה מוקדמת בארה"ב החל מה-15 בספטמבר, השקה ב-22 בחודש.

 

 

 

 

 

 

 

 

21:15: שילר עובר לדבר על קישוריות אלחוטית, ומזכיר את התמיכה של האייפון החדש בתקני LTE ובלוטות' 2.0. והנה זה מגיע סוף סוף: טעינה אלחוטית. באיחור ניכר אחרי המתחרות. באמת הגיע הזמן כבר. שילר מדגים מה אפשר לעשות עם מטען אלחוטי. אם יש לכם אנדרואיד מהשנים האחרונות, אתם לא צריכים את ההסבר הזה.

 

21:12: נציגי חברת Directive Games מדגימים עכשיו על הבמה משחק AR מבוסס אייפון, במסגרתו מוקרן על הבמה שדה קרב עשיר ומפורט שבו שחקנים יכולים להתמודד זה מול זה במשחק אסטרטגיה בזמן אמת.

 

 

 

 

 

 

 

 

הפרטים במשחק מאוד מגוונים ומלאי חיים, והיכולות להסתובב מול שדה המשחק ולראות אותו מזוויות שונות נראות מלהיבות. השאלה היא כמה אנשים ירצו לשחק במשחק קז'ואל שכרוך בעמידה והסתובבות סביב שולחן.

 

21:09: אפל התאימה את המצלמות לעבודה עם יישומי מציאות מוגברת (AR) ושילבה לצורך כך ג'ירוסקופים וחיישני תנועה חדשים. זאת, בתוספת יכולות עיבוד מתקדמות שנתמכות במעבד ה-A11. שילר מדגים כמה אפליקציות שכבר פותחו בעבור הדגמים החדשים. למשל, הדגים יכולת להציג סטטיסטיקות על שחקנים בעת צפייה במשחק בייסבול מהיציע.

 

 

 

 

 

 

 

21:07: תכונה חדשה במצלמה ה-8 פלוס, על בסיס העדשה הכפולה והמעבד העדכני, מאפשר לשלב אפקטים שונים של תאורה בצילום פורטרטים. "אלו לא פילטרים, אלא ניתוח בזמן אמת של התאורה. אפשר גם לשנות את אפקטי התאורה אחרי צילום התמונה".

 

בתחום הווידאו טוען שילר שלמכשירים יש את יכולת הצילום הטובה ביותר בסמארטפון, עם תכונות כמו מקודד חדש מתוצרת אפל או ניתוח תמונה בזמן אמת.

 

 

 

 

 

 

 

21:05: האייפון 8 מקבל מצלמת 12 מגה-פיקסל חדשה עם חיישן חדש, פילטר צבע חדש. ל-8 פלוס יש מצלמת כפולת עדשה 12 מ"פ עם שני חיישנים חדשים ובדומה לדור הקודם מגיע עם ייצוב אופטי. שילר מדגים כמה תמונות שצולמו באמצעות המכשירים החדשים.

 

שלא במפתיע, הן מהממות עם צבעים עשירים ופרטים חדים ועמוקים, כולל בתנאי תאורה נמוכה. זו טענה שצריכה להיבדק, כי לרוב האייפון מתפקד פחות טוב בתאורה נמוכה מאשר סמארטפוני דגל אחרים.

 

21:03: במסך שילבה אפל אכנולוגיית True Tone שמתאימה את צבעי התצוגה לתאורת הסביבה. יש לו רמקול סטריאופוני. המעבד של המכשיר מכונה A11 Bionic. זה מעבד שש ליבות 64 ביט, שלדברי שילר מהירות ב-25% מהליבות המתקדמות ביותר שקיימות כיום בשוק. יש לו גם את המעבד הגרפי הראשון בעיצוב אפל, שמיועד במיוחד למשחקי 3D ולאפליקציות למידת מכונה.

 

 

 

 

 

 

ה-A11 משפר גם את יכולות הצילום ומאפשר צילום מהיר יותר, עיבוד פיקסלים משופר, מיקוד מהיר יותר באור נמוך ועוד.

 

21:02: האלומיניום הוא מסגסוגת מיוחדת והזכוכית מיוצרת בהלך 7 שכבות, שלדברי החברה היא העמידה ביותר אי פעם באייפון. הם חתומים מיקרוסקופית נגד מים ואבק ומגיעים עם תצוגת רטינה HD חדשה. הגדלים: 4.7 אינץ' ו-5.5 אינץ'.

 

 

 

 

 

 

21:00: עוברי לסרטון חשיפה. נראה שמדובר בעדכון לדגמים הקיימים ועוד לא דגם הפרימיום, שכן העיצוב של המשיערים בסרטון דומה לדגם הקיים עם כפתור בית. קוק: "האייפון 8, צעד קדימה משמעותי לאייפון".

 

פיל שילר עולה לבמה כדי לספר על האייפון 8 ו-8 פלוס. למכשירים יש זכוכית מאחור ומקדימה והם מגיעים בצבעי כסף, אפור וזהב.

 

 

 

 

 

 

20:59: קוק מזכיר את החידושים של אפל בדגמי האייפון לאורך השנים, כמו מסך רב-מגע, האפסטור, תצוגה הרטינה, Facetime, סירי, סורק טביעות האצבע, אפל Pay או המצלמות האיכותיות של המכשיר. "בעשור האחרון הצגנו חידשו אחרי חידוש עד שהגענו לרגע הזה שבו אנחנו יכולים ליצור מכשירים חכמים יותר מתמיד".

 

20:57: קוק מזכיר את החידושים של אפל בדגמי האייפון לאורך השנים, כמו מסך רב-מגע, האפסטור, תצוגה הרטינה, Facetime, סירי, סורק טביעות האצבע, אפל Pay או המצלמות האיכותיות של המכשיר.

 

20:56: טים קוק חוזר לבמה. "אפל תמיד האמינה שטכנולוגיה יכולה לשפר חיי אנשים ולשנות אתהעולם. בימי חיינו לא היה מכשיר שהיתה לו אימפקט כמו האייפון".

 

20:55: והנה זה מגיע... . האייפון!

 

20:51: קיו חוזר קצת לדבר על המעבד המעודכן ומדגיש את יכולותיו בתחום הגיימינג, עם דמו מחברת ThatGameCompany, בשם Sky. משחק הרפתקאות/פלטפורמות שנשלט באמצעות השלט של אפל TV. מדובר במשחק קז'ואל מעולם הפנטזיה, עם גרפיקה נאה אך לא כזו שנמצאת ברמה של משחקים כבדים יותר.

 

המשחק יהיה זמן גם לאייפד ולאייפון ויושק בחורף הקרוב.

 

20:49: בונוס מיוחד לרוכשי תכני HD בעבר: שדרוג אוטומטי לתכני 4K. שירותי סטרימינג כמו נטפליקס ואמזון יתמכו גם הם בשידורי 4K בסטרימר. בנוסף אפל מרחיבה את אפליקציית שידורי הטלוויזיה שלה לכמה מדינות נוספות (נחשו מי לא ביניהן) ומצרפת לה גם שידורי ספורט חיים ומשדרי חדשות.

 

20:47: בפנים יש לסטרימיר מעבד A10X שיספק ביצועים משופרים משמעותית לעומת הדור הקיים. לדברי קיו, אפל עובדת עם אולפנים הוליוודים כדי להביא את כל תכני ה-4K HDR לאייטיונס, באותו מחיר כמו התכנים הקיימים ב-HD.

 

 

 

 

 

20:44: אדי קיו יסביר על החידושים בסטרימר המעודכן. קיו מהלל את איכות ה-4K, אבל מדבר על התפתחות חשובה יותר HDR שעניינה פיקסלים טובים יותר (בניגוד ליותר פיקסלים ב-4K), ושמספקת איכות תצוגה טובה יותר.

 

קיו מדגים את איכות הסטרימר באמצעות תצוגה מיוחדת איכותית שהותקנה באולם. עוד מעט נעלה לכאן תמונות, אבל כמובן שזה לא יעזור יותר מדי כי עדיין תראו אותן על המסך הרגיל שלכם. כדי להתרשם באמת מהאיכות צריך תצוגה כמו זו שבאירוע של אפל.

 

 

 

 

 

 

20:42: המוצר הבא: אפל TV. קוק: "המוצר שינה את הדרך שבו אנו צופים בטלוויזיה, ולמעשה בדיוק קיבלנו בזכותו את האמי השני שלנו, כהכרה על הקלות שבה ניתן לחפש תוכן בטלוויזיה באמצעות סירי". קוק מזכיר שינויים משמעותיים בהיסטוריה של הטלוויזיה, כמו הצגת הטלוויזיה הצבעונית או שידורי HD. ומציג, שוב לא בהפתעה, את אפל TV 4K.

 

20:41: לישראלים שנוסעים לחו"ל: היזהרו מרכישת הדגם עם האינטרנט הסלולרי, כי לא ברור עדיין האם החיבור לרשת יעבוד בארץ ללא תמיכה של ספקיות מקומיות.

 

20:40: דגם עם אינטרנט סלולר עולה 399 דולר, דגם זהה בלי קישוריות סלולר 329 דולר. בנוסף אפל תמשיך למכור את הדגם המקורי ב-249 דולר. דגם הסלולר יגיע לחנויות בספטמבר, אבל רק ל-9 מדינות כאשר 6 נוספות יצטרפו עד סוף השנה. 26 מדינות סך הכול יקבלו את הדגם נטול האינטרנט ב-22 בספטמבר. כצפוי, אין מידע על מתי מי מהדגמים יגיע רשמית לישראל.

 

20:38: הדור החדש מגיע בצבע זהב חדש, ביחד עם הצבעים הקיימים, וגם רצועות בעיצוב וצבעים חדשים. כן מוסיפה אפל שעון קרמי שחור שמצטרף לשעון הקרמי בגימור הלבן מהשנה שעברה.

 

 

 

 

 

20:36: וויליאמס עובד לדמו ומדגים איך עושים שיחה באמצעות השעון, עם עובדת של אפל שנמצאת על גלשן חתירה בלב אגב. שלא במפתיע, זה עובד מצוין ואיכות הקול מדהימה. כמובן, כי ככה זה תמיד באירועים של אפל. ווליאמס טוען שהעובדת היתה באמצע אגם שטוף רוחות, כשהמיקרופון היחיד עליה היה זה שבשעון. "זה ממש קרוב לקסם", הוא אומר.

 

20:34: האנטנה של השעון היא התצוגה עצמה. במקום כרטיס סים מסורתי עושה אפל שימוש בסים אלקטרוני. למרות כל התוספות, השעון זהה בגודלו לדור הנוכחי. "ההבדל היחיד הוא שהגדלנו את גב השעון ב-0.25 מ"מ. זה שווה ערך לשני דפי נייר".

 

 

 

 

 

20:32: בתוך השעון יש מעבד כפול ליבה שמהיר עד 70% יותר מהמעבד בדור הקודם של השעון. סירי גם יכולה לדבר, לראשונה בשעון של אפל. כן פיתחה אפל שבב אלחוטי חדש בשם W2 שמספק יכולות וויי-פיי ובלוטות' משופרות. יש גם מד גובה וברומטר מובנים בשעון.

 

20:30: ועכשיו, מגיעים לדור הבא, באדיבות סרטון. אלא מה.

 

 

 

 

 

לפי הסרטון השעון החדש יהיה בעל עיצוב זהה לדגמים הקיימים ויכונה Series 3. כצפוי, יש לו תמיכה מובנית באינטרנט סלולרי. "יש לכם חופש ללכת לכל מקום רק עם השעון. זה היה החזון שלנו מההתחלה. אפשר לרוץ רק עם השעון ועדיין להיות מחוברים, לקבל שיחה חשובה רק בשעון והמספר זהה לשעון. אפליקציות פשוט עובדות, אפשר להשתמש בסירי או לנווט עם מפות, וגם אפליקציות צד ג' תומכות בכך. זה ישנה גם את האופן שבו מקשיבים למוזיקה, כי אם אפל מיוזיק אפשר להזרים 40 מיליון שירים ישר ליד".

 

 

 

 

20:28: אפל גם מודיעה על מחקר רפואי חדש בשיתוף עם סטנפורד, שיעשה שימוש במידע שאוסף מד דופק הלב בשעון כדי לחקור בעיות רפואיות כמו אי-סדירות בדופק הלב.

 

מערכת ההפעלה המעודכנת watchOS 4 תהיה זמינה ב-19 בחודש.

 

 

 

 

 

 

20:26: עדכון נוסף הוא התראה על דופק לב מואץ שלא בשעת פעילות. כאמור, עדכוני תוכנה שיהיו זמינים גם לדגמים קיימים. עדיין מחכים למידע על הדגם החדש.

 

20:25: קוק חוזר לבמה ומודה למשתתפי הסרטון. ולבמה עולה ג'ף וויליאמס כדי לספר על הדור החדש. תחילה הוא מזכיר את השינויים בגרסה מערכת ההפעלה המעודכנת של השעון, שנחשפו וסוקרו בהרחבה בוועידת המפתחים של החברה ביוני. המיקוד העיקרי שלו הוא עדכונים לאפליקציית דופק הלב, דוגמת הצגת מידית של הדופק כשמביטים בשעון ודופק לב בהתאם למצבים שונים, כמו מנוחה או פעילות.

 

20:23: ציניות בצד, יש כמה סיפורים מרגשים בסרטון. למשל, משתמש שהיה מעורב בתאונת דרכים והצליח לחייג לעזרה באמצעות השעון.

 

20:22: עוד סרטון, משתמשים שונים באפל ווטש מספרים איך הוא גרוע ועל הפנים. סתם, הם מספרים איך הוא שינה להם את החיים. עדיין מחכים לפרטים על הגרסה החדשה של השעון, כנראה אחרי הסרטון.

 

20:21: קוק מתייחס לשעונים בכלל, לא רק חכמים. המנכ"ל מזכיר גם את שביעות הרצון של לקוחות מהשעון, שעומדת על 97%. עדיין לא נמצא מוצר אפל שלא מציג באירועי החברה שיעורי שביעות רצון מדהימים.

 

 

 

 

20:19: "אפל ווטש עוצב כדי לעזור לאנשים להישאר מחוברים ופעילים, ויותר אנשים עושים את זה מתמיד. מאז השקת סדרה 2 הוא חווה צמיחה מדהימה. ברבעון שעבר הוא גדל ב-50% לעומת שנה שעברה. זה מדהים. בשנה שעברה הוא היה השעון מספר 2 בעולם. עכשיו הוא השעון מספר 1 בעולם".

 

20:18: סוף עדכוני חנויות אפל (כן, אנחנו עדיין נקרא להן חנויות ולא Town Square). קוק חוזר לבמה ומודה לצוות הקמעונאות של אפל. והנה מתחילים עם מהוצרים חדשים, וראשון גרסה חדשה לאפל ווטש.

 

20:12: אי אפשר בלי קידום מכירות, וקוק מזכיר גם את חנות אפל שתיפתח באפל פארק, ומקשר לעדכונים על רשת החנויות של אפל באדיבות אנג'לה אהרנדטס.

 

 

 

 

 

ביהירות אפלית אופיינית, היא מציינת שהחברה כבר לא קוראת לחנויות שלה חנויות, אלא "כיכר עיר", ושהן למעשה המוצר הגדול ביותר של החברה.

 

בין הפיצ'רים שהוצגו לאחרונה? פורום לדיונים, פלאזה להירגעות, ושדרות שמציגות את מוצרי החברה ומתעדכנות על בסיס עונתי. אהרנדטס ממשיכה להשתפך על חנויות אפל, אבל אנחנו יודעים שלאף אחד לא אכפת מהן ממש אז נחכה בסבלנות שהיא תסיים והם יעברו למשהו מעניין יותר.

 

 

 

 

20:09: קוק עכשיו עובר לתיאור האולם והקמפוס החדשים, בסגנון חשיפת מוצר של החברה. "הפארק הומר מים של אספלט למרחב ירוק עם יותר מ-9,000 עצים. הוא עוצב כדי להיות אחד עם הטבע ולהכניס את החוץ פנימה. הוא פועל ב-100% על אנרגיה בת-קיימא, ויש לנו את אחד המתקנים הסולאריים הגדולים בעולם. הוא עוצב בתשומת לב אדירה לפרטים, דיוק מדהים וחומרים מהשורה הראשונה". תחליפו כמה מילים וזו החשיפה של האייפון החדש.

 

20:07: קוק מזכיר את ההוריקנים בטקסס ובפלורידה, שולח ברכת שלום לקרבנות ומציין שאפל עובדת ישירות עם ארגוני הצלה ושהיא מסייעת לכל קהילת אפל לתרום באמצעות אייטיונס. זה, אגב, מסוג הדברים שלמיטב זכרוני היו קורים באירועים כאלו בתקופת ג'ובס.

 

 

 

 

 

 

20:06: "סטיב היה גאון, ואחת הדרכים שהוא הראה את זה היה היכולת לשחרר את הכשרון בכל מי שעבד אתו. לפני יותר מעשור, הוא התחיל לעבוד על קמפוס חדש לאפל. הוא רצה ליצור מקום עבודה עתידי שיפגיש בין מהנדסים למעצבים שייצור ביחד את הדור הבא של מוצרי אפל שישנו את העולם. החזון שלו חי כאן באפל פארק ובכל מקום באפל, היום ותמיד אנו מכבדים אותו".

 

זה היה הרגע המשתפך ביותר שאי פעם היה באירוע אפל. איפה שהוא בין מרגש למביך ולקקני.

 

20:05: "הפילוסופיה שלו תמיד תהיה ה-DNA של אפל. המתנה הגדולה ביותר שלי היא לא מוצר יחיד, אלא אפל עצמה. הקדשנו את התיאטרון לסטיב כי אהבנו אותו, כי הוא אהב ימים כאלו, שבהם הוא יכול היה לחלוק מוצרים ורעיונות חדשים עם העולם".

 

 

 

 

 

 

20:04: ולבמה עולה המנכ"ל טים קוק לקול מחיאות כפיים. "אני אוהב לשמוע את הקול שלו, וזה רק מתאים שסטיב יפתח את התיאטרון הזה. זה כבוד של פעם בחיים להיות הראשון לקבל אתכם לתיאטרון סטיב ג'ובס. הוא עשה הרבה בעבורי ובעבורנו".

 

"אין יום שאנחנו לא חושבים עליו. הזיכרונות היו חזקים במיוחד כשנערכנו לאירוע הזה. זה לקח זמן, אבל עכשיו אנחנו יכולים להיזכר בו באושר ולא בעצב".

 

 

 

אודיטוריום אפל אודיטוריום אפל

 

 

 

20:03: הסרטון די פשוט: כיתוב Welcome to Steve Jobs Theater עם סטיב ג'ובס מדבר על איך הוא רואה את אפל והחזון שלו לחברה.

 

 

 

20:02: האירוע מתחיל, כמיטב המסורת, בסרטון. הפעם, מחווה למייסד והמנכ"ל המיתולוגי סטיב ג'ובס. האירוע נערך בתיאטרון סטיב ג'ובס במטה החדש של אפל, ומשמש למעשה כחניכה לא רשמית של המטה המפואר.

 

 

 
אודיטוריום אפל החדש, בו ייערך האירוע
אודיטוריום אפל החדש, בו ייערך האירוע צילום: 9to5mac

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x