$
הייטק והון סיכון

WAY2VAT גייסה 5 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה עננית לניתוח וקבלת החזרי מע"מ עבור ארגונים; בין היתר, השקיעו בחברה הקרנות דה וינצ'י, iAngels, פועלים ונצ'רס והבנק הגדול ביותר באפריקה. בעקבות הגיוס, תכפיל החברה את מספר העובדים

מאיר אורבך 11:5411.09.17

חברת הסטארט-אפ הישראלית WAY2VAT גייסה 5 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". החברה מפתחת מערכות מבוססות ענן להחזרי מע"מ עבור ארגונים.

 

 

בין המשקיעים בחברה נמנים דה וינצ'י קפיטל, קרן השקעות פרטית המתמחה בהשקעות בחברות בשלבי צמיחה, iAngels , פועלים ונצ'רס, Standard Bank הבנק הגדול באפריקה ו-Moneta Seeds של אדורם געש (יו"ר WAY2VAT) המתמחה בהשקעות בחברות פינטק. WAY2VAT יושבת ברמת החייל ומעסיקה עשרות עובדים; היא מתכננת להכפיל את כוח האדם שלה בתקופה הקרובה.

 

 

עמוס סימנטוב, מנכ"ל החברה עמוס סימנטוב, מנכ"ל החברה

 

 

החברה נוסדה ב-2016 על ידי עמוס סימנטוב (מנכ"ל), ארנון יער (סמנכ"ל פיתוח), ד"ר רועי שילקורט (מדען ראשי) ואביב ברשף (סמנכ"ל כספים). לסימנטוב ניסיון של 20 שנה בחברות מובילות בתעשיה הישראלית בתפקידי ניהול; ארנון יער כיהן בתפקידים בכירים בחברת Converse Innovation Lab ב-15 השנים האחרונות; וד"ר שילקורט, בוגר MIT, מתמחה בממשק אדם מכונה, ראיה ממוחשת וגרפיקה ממוחשבת. הצוות שלו מפתח כלי ניתוח אוטומטי של חשבוניות, שמאפשר לחברה לטפל בהוצאות במספר רב של שפות, גדלים, צבעים וכדומה. 

 

"יש לי אמונה רבה בהנהלת החברה שיכולה לקחת את החברה קדימה. הם הראו יכולת גבוהה של ביצוע והמשכיות של עבודה", אמר ל"כלכליסט" אדורם געש, מהמשקיעים ב-WAY2VAT.

 

"באמצעות הגיוס נוכל להכפיל את צוות העובדים שלנו ולהקים צוותי מכירות ושיווק בלונדון וניו יורק ולהגדיל את צוות המחקר והפיתוח בישראל", אמר ל"כלכליסט" עמוס סימנטוב. "בעתיד נגייס סכומי כסף משמעותיים יותר אשר יאפשרו לנו להתפתח באגרסיביות לארצות הברית ואירופה".

 

 

 

"החזון שלנו הוא להיות פלטפורמת החזרי המע"מ המובילה לא רק לארגונים גדולים אלא גם לחברות קטנות ובנוניות. זהו אוקיינוס כחול שיש בו כ-20 מיליארד אירו שלא נגעו בהם עדיין", הוסיף. "אנחנו מנהלים את הוצאות הנסיעה של חברות בעולם והכל דרך הענן. כל ההוצאות של עובדים בארגונים בחו"ל עוברות דרך האפליקציה שלנו שמפענחת כל חשבוניות שנסרקת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x