$
הייטק והון סיכון

דדי פרלמוטר מסתער על מכרז הקרנות הממשלתיות

פרלמוטר ושותפו אלדד תמיר חברו לאמיר גל אור מקרן אינפיניטי ולעדי גן מקרן אוורגרין - ויחד יגייסו קרן צמיחה של כ-120 מיליון דולר. הקרנות הזוכות במכרז ייסחרו בבורסה וייזכו להגנת המדינה מפני הפסדים ולערבויות לגיוס אשראי

מאיר אורבך 15:4310.09.17

דדי פרלמוטר, הישראלי הבכיר ביותר באינטל לשעבר ואלדד תמיר מנסים לגייס קרן חדשה בפעם השניה. ב-2015 הכריזו תמיר, פרלמוטר ורמי הדר (לשעבר מנכ"ל אלוט) על כוונתם לגייס קרן צמיחה חדשה של כ-300 מיליון דולר. הדר לא יקח חלק בקרן החדשה, ואת מקומו יתפסו אמיר גל אור מקרן אינפינטי - שחוזר לארץ לאחר פעילות רבה בסין - ועדי גן מקרן אוורגרין.

 

 

"היינו במהלך גיוס של קרן של 300 מיליון דולר, הצלחנו לקבל התחייבות של חצי והעברנו חלק מההתחייבות לקרן החדשה. הקרן הממשלתית תהיה לפחות 120 מיליון דולר. ככל שאתה מגייס יותר ההגנה הממשלתית מתדלדלת. גובה הקרן שלנו תלוי בהגנה הממשלתית שתלויה בסכום. ההגנה מאוד חשובה למשקיעים", אמר תמיר ל"כלכליסט".

 

דדי פרלמוטר דדי פרלמוטר צילום: אלעד גרשגורן

 

 

"באוקטובר אנחנו ננסה לעבור את תנאי הסף כאשר התחרות תהיה בין ארבע הקרנות הראשונות שיעברו את תנאי הסף. אנחנו ננסה לגייס את הכסף בבורסה מאנשים פרטים וממשקיעים מוסדיים", הוסיף. "אני עכשיו בלונדון מנסה לגייס את הכסף ממשקיעים זרים שמחפשים חשיפה לתעשיה המקומית".

 

המכרז של הקרנות הנסחרות פורסם ביולי האחרון על ידי אגף החשב הכללי באוצר. הקרנות, שייסחרו בבורסה, יקבלו את הגנת המדינה מפני הפסדים של המשקיעים בקרנות וכן ערבויות לגיוס אשראי. במסגרת המכרז יבחרו עד ארבעה מנהלי קרנות נאמנות שישלבו השקעה במניות סחירות בתחום הטכנולוגיה, לצד השקעות בהיקף משמעותי (30% לפחות) בחברות טכנולוגיה המצויות בשלבים מוקדמים לחייהן, בהיקף מינימלי של 400 מיליון שקל לקרן. הגנת המדינה תינתן באמצעות השתתפות המדינה בהפסדים, ככל שיהיו, בסכום של עד 50 מיליון שקל עבור כל קרן. בנוסף, הקרנות יוכלו לגייס אשראי מגובה בערבות המדינה עד 100 מיליון שקל לקרן, ועד 200 מיליון שקל סה"כ לכל הקרנות, ובדרך זו למנף את כספי הקרן ולהגדיל את התשואה הפוטנציאלית למשקיעים.

 

 

"זהו שינוי כיוון שהחלטנו לעשות לפניי כשנה ולנסות למצות פוטנציאל של רעיון עם הרבה כיוונים", אמר פרלמוטר ל"כלכליסט". "הקרן שלנו תתמקד בכל הטכנולוגיות שמזינות את העולם הדיגיטלי. טכנולוגיות שקשורות לענן, רכב, סיליקון ועוד. אני רואה מגוון אפשרויות עצום בארץ להשקעה. אנחנו נשקיע בשלבים לא מוקדמים מידי ולא שלבים מאוחרים אבל כן נשמור על גמישות לחפש הזדמנויות נכונות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x