• תפריט
שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פוטין לחברות הטכנולוגיה הרוסיות: "היפטרו מתוכנות זרות או שלא תעשו איתנו עסקים"

נשיא רוסיה מחייב את החברות במדינתו לעבור להשתמש במוצרים מקומיים לפיתוחים שלהן - ותולה זאת בנימוקי אבטחת סייבר

רפאל קאהאן 19:1009.09.17

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הכריז אתמול (שישי) שחברות טכנולוגיה שימשיכו להשתמש בתוכנות זרות לא יוכלו למכור את מוצריהן לממשלת רוסיה. פוטין הזהיר את החברות הרוסיות שהן חייבות לעבור להשתמש במוצרים מקומיים לפיתוחים שלהן. "מבחינת אבטחה, ישנם דברים החשיבות שלהם קריטית כדי לשמור על מרקם החיים בתחומים ואזורים מסוימים", צוטט פוטין על ידי סוכנות אינטרפקס.

 

פוטין המשיך והזהיר שמבחינתו חברות שעובדות עם מוצרי טכנולוגיה זרים לפיתוחיהן מהוות סכנה לאבטחת הסייבר. "לא נוכל לרכוש טכנולוגיה שקיימת אפשרות שמישהו ילחץ על כפתור והכול יילך לאבדון. קחו זאת בחשבון", הוסיף נשיא רוסיה.

 

ארגונים ממשלתיים ומוסדות מדינה רוסיים עוברים לאיטם לשימוש בטכנולוגיה מקומית, זאת כחלק ממגמה שהקרמלין מנחה, שמטרתה לקצץ בשימוש במוצרים מיובאים. המגמה הזו התגברה מאז שמדינות המערב השיתו על רוסיה הגבלות לאחר הסיפוח החד-צדדי של חצי האי קרים לפני שלוש שנים.

 

 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין צילום: איי אף פי

 

 

עם זאת, חברות פרטיות ממשיכות להתבסס על טכנולוגיה זרה. הגישה החדשה שמתווה הנשיא פוטין מנסה לחסל את הסכנה לתקיפות סייבר מצד גורמים צבאיים זרים. בכירים בממשלה הרוסית הדגישו שמדובר במדיניות שנועדה לחזק את הגנות הסייבר של רוסיה.

 

רוסיה ומדינות המערב מנהלות מאבק עסקי ממושך בתחום הטכנולוגיה. לאחרונה החל הממשל האמריקאי לנסות ולהגביל את ההפצה של מוצרי טכנולוגיה רוסיים במדינה בחשד לפרצות אבטחה. בין השאר נפגעו עסקיה של חברת הסייבר הרוסית קספרסקי עקב כך. אתמול (שישי) למשל, הודיעה רשת בסט ביי שהיא תפסיק לשווק את מוצרי החברה הרוסית בחנויותיה בגלל הקשרים שלה עם הממשלה הרוסית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x