• תפריט
חדשות טכנולוגיה

גוגל מחסלת את אפליקציית גוגל דרייב

החברה מחליפה אותה ואת אפליקציית התמונות באפליקציה משולבת חדשה בשם גיבוי וסינכרון שזמינה כעת להורדה

רפאל קאהאן 21:2208.09.17

גוגל הודיעה כי בעוד שישה חודשים היא תפסיק את התמיכה באפליקציית גוגל דרייב. החברה מחליפה אותה ואת אפליקציית התמונות באפליקציה משולבת חדשה בשם גיבוי וסינכרון שזמינה כעת להורדה. אפליקציית גוגל דרייב משמשת לסינכרון של קבצים בין הטלפון, המחשב ואחסון הענן של גוגל, דרייב.

 

האפליקציה החדשה מיועדת לתמוך ביותר קבצים ומאפשרת לשלוט בכל הקבצים כולל אלה שמאוחסנים בשירות תמונות של גוגל. עד כה אילצה החברה את המשתמשים להוריד שתי אפליקציות על מנת לגבות את קבצי התמונות והסרטונים לתמונות ואת שאר הקבצים לדרייב. כעת השירות מאוחד ואין צורך להריץ שתי אפליקציות במקביל. עם זאת גוגל תמשיך לתמוך באפליקציית דרייב הישנה עד דצמבר הקרוב ותחסל אותה סופית במרץ הבא. לא ברור האם הצעד הזה מהווה הקדמה לאיחוד מלא של שירות אחסון התמונות והקבצים שלמעשה עובדים כיום בנפרד.

אם למשל יש לכם גיבוי אוטומטי של תמונות בסמארטפון ואתם רוצים להעביר אותם לדרייב אתם זקוקים לבצע פעולה נפרדת שתעביר את הקבצים. שילוב של שני השירותים יאפשר גמישות תפעולית יותר גבוהה עבור המשתמשים.

 

גוגל דרייב גוגל דרייב צילום: google drive

שירותי הגיבוי ואחסון מבוססי ענן תופסים יותר ויותר חשיבות כיום. רוב המידע שלנו מגובה בהם בין אם אנחנו מודעים לכך או לא. שירות וואן דרייב של מיקרוסופט מגבה את קבצי המחשב, דרייב זמין הן למשתמשי המחשבים ופועל אוטומטית אצל משתמשי סמארטפוני אנדרואיד ושירות אייקלאוד זמין עבור בעלי מכשירי אפל, בין אם אייפונים, אייפדים או מחשבי מק.

 

 

 

עבור משתמשי דרייב הארגוניים, גוגל תשיק אפליקציה נפרדת שתאפשר למנהלי IT יותר גמישות בהגדרות השימוש. האפליקציה תאפשר לארגונים לאחסן את כל המידע שלהם בענן ול"הזרים" רק את הקבצים הנדרשים נקודתית למחשבי העובדים.

 

ניתן להתקין את אפליקציית הגיבוי והסינכרון ישירות מעמוד הדרייב של גוגל: https://www.google.com/drive/download/

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x