$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט תחשוף מכשירי סרפס חדשים בחודש הבא

החברה תערוך אירוע חומרה בלונדון, בסוף אוקטובר. לפי הערכות, תציג בו דגמים משופרים של לפטופים וטאבלטים מתוצרתה - ויתכן שכאלה שמתבססים על מעבדי ARM ולא על שבבי אינטל

רפאל קאהאן 19:0207.09.17

מיקרוסופט צפויה להציג מוצרים חדשים בסדרת המחשבים סרפס (Surface) באירוע בלונדון שייערך בסוף אוקטובר. לפי דיווח של The Verge, אחד מהמוצרים צפוי להיות שדרוג מהותי על מחשבי וטאבלטי סרפס - או אף מוצר בקטגוריה חדשה.

 

 

לפי הערכות, החברה תציג טאבלט או לפטופ מבוסס מעבד ARM, בניגוד למעבדי אינטל שקדמו להם. מיקרוסופט כבר ערכה ניסויים במחשבי ווינדוס שהופעלו במעבדי סנאפדרגון מבית קוואלקום. מהלך מעין זה יהיה הגיוני לגמרי בהתחשב בכך שאינטל החלה לבזר את ההשקעה שלה במו"פ גם בתחום הרכב האוטונומי ושמתחרות כסמסונג ו-AMD מציעות שבבים טובים למחשוב ביתי בעלות סבירה.

 

מחשב הסרפס האחרון של החברה מחשב הסרפס האחרון של החברה צילום: microsoft

 

 

מיקרוסופט - שאינה מעוניינת להיות תלויה באינטל בפיתוחים עתידיים של ווינדוס, שרתים ארגוניים ושירותי ענן - צריכה להתאים את עצמה להפעיל את פלטפורמות התוכנה שלה על שבבים של יצרניות אחרות חוץ מאינטל ו-AMD. לפני מספר חודשים היא הציגה באופן רשמי גרסת מפתחים של ווינדוס שפועלת על שבבי ARM.

 

ומה עם הסרפס-פון?

 

שמועות בלתי מבוססות ברשת מתייחסות לפיתוחו של סמארטפון בסדרת סרפס, שיתבסס על גרסת המובייל של ווינדוס 10. למרות שישנם דיווחים על ניסויים ראשוניים במכשיר שכזה, ככל הנראה שלא נראה אותו בזמן הקרוב: מיקרוסופט זנחה רשמית את פלטפורמת המובייל שלה, מה שכנראה חיסל את הפרויקט.

 

 

 

ואולם, מיקרוסופט צריכה להשקיע ולהפתיע גם בתחום החומרה; כנס IFA האחרון חשף שפלטפורמות המחשוב החלו לחדור למוצרים שאינם חלק מסורתי מתעשיית המחשוב כגון רמקולים חכמים, מוצרי מחשוב לביש וכן עולמות ה-VR וה-AR. אמנם מיקרוסופט נמצאת בכל אחד מהעולמות האלה, אך לא דרך ווינדוס. פיתוח חומרה על חשבונה היא פשוט דרך טובה לחסוך ליצרני המחשבים האישיים עלויות מו"פ ולהעניק להם קצת מהקסם של מוצרי פרימיום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x