$
אינטרנט

ראש ה-SEC: האקרים משפיעים על המסחר בבורסה

ג'יי קלייטון, ראש רשות ניירות הערך האמריקאית, הודיע כי סוגיית אבטחת המידע תעמוד בראש מעייניו השנה, במטרה להגן על משקיעים קטנים מפני גניבת מידע פנימי והונאות. בנוסף, העלה דאגות מהסיכונים שעולים מטרנד הנפקות ה-ICO והשקעות הבלוקצ'יין

רפאל קאהאן 16:5306.09.17

ראש ה-SEC, ג'יי קלייטון, מודאג מאוד מאיומי הסייבר על המשקיעים. הוא אמר היום (ג') שהרשות לני"ע תעמיד את נושא הסייבר בראש מעייניה השנה, שכן מדובר בסוגיה שמאיימת באופן ישיר על משקיעים קטנים.

 

 

"אני לא מרגיש בנוח כשציבור המשקיעים האמריקאי לא מודע לסכנות ולאיומי הסייבר שעומדים בפנינו", אמר. "אשמח לשקיפות יותר משמעותית בעניין". הדאגה העיקרית של ה-SEC היא גניבה של מידע פנימי על ידי האקרים, מה שעשוי להביא ליתרון עבור משקיעים. ב-SEC הדגישו שיש עלייה במספר המקרים בהם נגנב מידע פנימי ושנעשה בו שימוש בבורסה.

 

מטה SEC בוושינגטון מטה SEC בוושינגטון צילום: בלומברג

 

 

אחת המטרות של הרשות היא לדאוג שחברות הפיננסים יעשו את מירב המאמצים כדי להבטיח שהמידע הרגיש מוגן. כמו כן, ברשות רוצים לראות חשיפה של פריצות.

 

נושא טרי שמטריד את הרגולטור האמריקאי הוא סוגיית הנפקות ה-ICO. לטענת ה-SEC, מטבעות ICO יכולים להיחשב כהשקעה לכל דבר, מה שמעמיד אותם תחת הרגולציה שלה, במטרה להגן על המשקיעים.

 

 

 

אנשי ה-SEC סיפרו שהם נמצאים כעת במהלכן של מספר חקירות שבמסגרתן נחקרים חשדות לניסיונות גניבה של כספי משקיעים על ידי שחקני ICO. מנגנוני ההשקעה מבוססי ה-ICO הביאו לעלייה בניסיונות להונות משקיעים, כך הוסבר על ידי בכירי הרשות. ה-SEC הקימה צוות מיוחד שתפקידו לבצע מעקב אחר השימוש בטכנולוגיות מבוססות בלוקצ'יין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x