שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מאסק: צפ' קוריאה אינה הבעיה, AI היא שתתחיל במלחמת העולם הבאה

היזם פרסם נבואת זעם חדשה, במסגרתה טען שהאנושות לא צריכה לחשוש מאיומי קים ג'ונג און, שכן הסכנה האמיתית נובעת מפיתוחי בינה מלאכותית. לדבריו, תוכנות עלולות לפתוח במלחמה ביוזמתן

שירות כלכליסט 13:4905.09.17

אלון מאסק ממשיך לספק נבואות זעם בדבר הסכנות שמציבה הבינה המלאכותית לאנושות. לדבריו, איומי צפון קוריאה במתקפה גרעינית בטלים בשישים אל מול הסכנה שבתוכנה תבונית חסרת מעצורים.

 

להאזנה לכתבה, הוקלט על ידי הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה https://www.clfb.org.il/heb/main/

 

 

 

 

מאסק צייץ שצפון קוריאה "צריכה להיות נמוך ברשימת הגורמים העלולים להכחיד את הציוויליזציה האנושית". לאחר מכן הוסיף: "התחרות לעליונות בתחום הבינה המלאכותית היא הגורם הסביר ביותר למלחמת עולם שלישית".  

 

 

 

הנבואה הקודרת הגיעה בתגובה לדברים שאמר לאחרונה נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ש"הבינה המלאכותית היא העתיד לא רק של רוסיה כי אם של האנושות כולה. מי שמצליח לקחת לידיו את ההובלה בתחום יהיה שליטו העתידי של העולם". המובילות העולמיות בתחום, בשלב זה, הן ארה"ב, סין והודו.  

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: בלומברג

 

 

מאסק סבור כי אחרים ינסו גם הם להצטרף לתחרות בכל אמצעי העומד לרשותם. "ממשלות לא כפופות לחוק הרגיל. הן יצליחו להשיג בינה מלאכותית שפותחה בידי חברות, באמצעי אילוץ, אם הן צריכות". בציוץ אחר העלה מאסק ספקולציות שמערכת בינה מלאכותית תוכל לבחור להתחיל מלחמה "אם היא תחליט שמתקפה מקדימה היא הדרך בעלת ההסתברות הגבוהה ביותר לניצחון".

 

 

מאסק לא פעם הזהיר מפני הסכנות הטמונות בבינה מלאכותית, וקרא ליצור רגולציה חדשה כדי לשמור על בטחון הציבור. הוא אף נכנס למחלוקת עם מיליארד טכנולוגיה אחד לפחות – מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג. האחרון טען שנבואות הזעם של מאסק אינן אחראיות, בעוד הלה השיב שהבנתו של מנכ"ל פייסבוק בתחום היא מוגבלת.  "אני מנסה באמת להשמיע פעמוני אזהרה בחזית הבינה המלאכותית כבר זמן מה, אולם נראה בבירור שאין לכך השפעה", אמר בראיון שנערך בסמוך להשקת חברת נוירולינק שיסד. "כך שאמרתי לעצמי ' יופי, אז נאלץ לפתח את זה בצורה שתהיה חיובית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x