$
חדשות טכנולוגיה

יאהו חשופה לתביעות, בעקבות גניבת פרטי מיליארד גולשים

בית דין בקליפורניה אישר הפיכת חמש תביעות שהוגשו נגד החברה לייצוגיות. הן הוגשו בעקבות שלוש פריצות לשרתי יאהו, שהובילו לדליפת מידע קיצונית. עתה צפויה ורייזון, בעלת החברה, להיכנס למאבק משפטי

רפאל קאהאן 15:5904.09.17

יאהו צפויה להיכנס לצרות צרורות: שופטת פדרלית בקליפורניה אישרה חמש בקשות לתביעות ייצוגיות נגד החברה. הבקשות הוגשו בדצמבר שעבר, על רקע אחריות החברה לשלוש פריצות לשרתיה, במסגרתן נגנבו פרטים אישיים של כמיליארד משתמשים - ביניהם שמות, סיסמאות ומידע פרטי.

 

 

ורייזון, ענקית התקשורת האמריקאית שרכשה את יאהו בשנה שעברה בכ-4.76 מיליארד דולר, ניסתה למנוע את אישור התביעות במטרה להימנע מתשלום פיצויים והוצאות משפטיות. ורייזון עצמה דווקא יצאה נשכרת מהפריצה האחרונה ליאהו: היא ארעה זמן קצר לפני העסקה והשפיע על סכום הרכישה לטובת הקונה.

 

 

יאהו מייל יאהו מייל

 

 

הפריצות המדוברות אירעו בשלוש הזדמנויות שונות בין 2013 ל-2016. במסגרתן נגנב מידע של משתמשי יאהו מייל, שירות מידע יאהו פיננסים ושירות אחסון התמונות שלה. השופטת הסבירה בהחלטתה שהמשתמשים עומדים כעת בסכנה עתידית של גניבת מידע אישי משירותים אחרים. הסיבה לכך היא שרבים משתמשים באותם שמות משתמש וסיסמאות בשירותים שונים ברשת.

 

 

השופטת טענה שעתה ייאלצו המשתמשים להשקיע זמן, מאמץ ויתכן שגם כסף במניעת ניסיונות פריצה וגניבת זהות. לדבריה, העובדה שיאהו התמהמה בחשיפת הפריצות הגדילה את הסיכון מכיוון שבעלי החשבונות יכלו להחליף את פרטי הגישה שלהם מוקדם יותר. השופטת אישרה את הגשת התביעות הייצוגיות בתנאי שיעמדו בתנאים שפירטה בהחלטה שלה, מה שפותח כעת הדרך להתאגדויות של משתמשים להגיש אותן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x