$
אפליקציות

פרצה באינסטגרם: נחשפו ונגנבו פרטי סלבריטאים

תקלה בממשק הרשת החברתית איפשר לפושעי רשת להשיג פרטים אישיים של בעלי חשבונות מאומתים. אלו הם חשבונות של סלבריטאים ומשתמשים בפרופיל גבוה - ועדיין לא ידוע מי נפרץ ומה היקף הנזק. אינסטגרם: הליקוי תוקן

יואב סטולר 11:4331.08.17
כשל אבטחה באינסטגרם: פרצה בממשק הרשת החברתית אפשר להאקרים לקבל גישה לחשבונות מאומתים - אותם חשבונות של משתמשים בפרופיל גבוה, שמוענקים בדרך כלל לסלבריטאים, אנשי ציבור ואושיות רשת למיניהן.

 

 

לדברי החברה, לא הושגה גישה לסיסמאות של משתמשים, אלא שורת קוד המכילה את כתובת המייל ומספר הטלפון שלהם. על פי המידע שחשפה אינסטגרם, התקלה תוקנה. ואולם, עדיין לא ידוע פרטי אילו חשבונות נחשפו ומה היקף הנזק. לפי הערכות, מספר פושעי סייבר ניצלו את הפרצה לגניבת מידע.

 

אינסטגרם אינסטגרם צילום: pixabay

 

 

פייסבוק המחזיקה באיסנטגרם התייחסה אף היא לפריצה ואמרה כי זו ככל הנראה כוונה כלפי חשבונות בעלי פרופיל ציבורי גבוה. אפליקציית שיתוף התמונות הזהירה את ציבור החשבונות המאומתים וביקשה מהם לגלות ערנות לגבי שיחות טלפון, הודעות טקסט ומיילים בלתי מזוהים.

 

מומחי אבטחה מחברת קספרסקי חשפו את הפרצה וגילו את שיטת הפעולה של הפורצים, שנשענה על יירוט תעבורה בין גרסאות ישנות של האפליקציה ובין שרתי אינסטגרם ושימוש במקטעי קוד ממנה כדי להשיג גישה לפרטי המשתמש. החוקרים ממליצים לעדכן את אינסטגרם לגרסה האחרונה, בה הוטמעו כלי אבטחה טובים מבעבר. בנוסף, הזהירו מפני הודעות לאימות זהות או חידוש סיסמה שמגיעים מטעם אינסטגרם, אלא אם יזם המשתמש בעצמו את שינוי הסיסמה.

 

בתחילת השבוע התרחשה מתקפה נוספת ברשת האינסטגרם כשהחשבון של הזמרת סלינה גומז נפרץ בידי האקרים. גומז, האושיה הפופולרית ביותר ברשת החברתית עם כ-125 מיליון עוקבים, הסירה את החשבון לאחר שפורצים פרסמו בו תמונות עירום של הזמר ג'סטין ביבר, בן זוגה לשעבר.

 

 

 

לאחר שאלו נמחקו שב חשבונה של גומז לפעול. אולם, ריבוי הפריצות הללו באינסטגרם עלול להרחיק או לפחות לעלות תהיות עבור המפורסמים לפני שהם נכנסים לרשת החברתית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x