$
אפליקציות

ווטסאפ תשיק אפליקציה נפרדת עבור עסקים

רכיבי קוד ועמודים פנימיים של אפליקציית הצ'ט שהגיעו לידי מפתחים חושפים מידע חדש על הפרויקט להיוון ווטסאפ: פורמט צ'ט בצבע וצורה שונים, עם מיתוג עסקים ועוד. נראה שהפיתוח נמצא בשלב מתקדם, אם כי עדיין לא ידוע מתי ייחשף רשמית

רפאל קאהאן 12:0330.08.17
ווטסאפ מתכננת להשיק אפליקציית צ'ט שמיועדת לעסקים - כך עולה מתכונות ורכיבי קוד שאיתרו מפתחים באתר WABetainfo. בין היתר, מפתחת ווטסאפ תכונה לסימון משתמשים עסקיים מאושרים תחת השם Verified business accounts ונועדה לקשור בין הלקוח הארגוני ושירות הצ'ט. להערכת אנשי WABetainfo, החשבונות העסקיים מיועדים ללקוחות תאגידיים גדולים.

 

 

אפליקציית ווטסאפ לעסקים עדיין לא נחשפה באופן רשמי ופייסבוק, בעלת הפלטפורמה, טרם חשפה מידע אודותיה. האפליקציה ככל הנראה מיועדת בשלב הראשון למכשירי אנדרואיד בלבד. קוד המקור של האפליקציה מעיד שהיא צפויה לאפשר למשתמשים עסקיים לייצר שיחות מבוססות מענה אוטומטי כפי שניתן למצוא כיום בפייסבוק מסנג'ר, אפליקציית הצ'ט של פייסבוק.

 

 

תפנה גם לעסקים. ווטסאפ תפנה גם לעסקים. ווטסאפ

 

 

שירות החשבונות העסקיים נראה כיוזמה מתקדמת; בשלב הראשוני הגישה לשירות החדש מצומצם ל"מספר קטן של עסקים שמשתתפים בתכנית הבטא", כך על פי עמוד תמיכה שלה שמצאו אנשי WABetainfo. הסימן נראה כמו וי לבן בתוך כוכב ירוק והוא מופיע בסוף השם של איש הקשר איתו מנהלים את השיחה.

 

זאת ועוד, החשבונות העסקיים יאפשרו לייצר דף קשר עם פרטי גישה, מיקום וקשר עבור העסק. שיחות צ'ט מול חשבונות עסקיים יזכו לצבע רקע שונה מאשר שיחות פרטיות כדי לבדל אותן, לנוחות המשתמש. לא ברור אם ניתן יהיה גם לשלב פרסומות או הודעות ספאם - אך ככל הנראה שזו לא הכוונה מפני שזה עשוי לגרום למשתמשים להימנע מאישור של חשבונות עסקיים כאנשי קשר לגיטימיים.

 

 

השימוש צפוי להיות בתשלום מצד העסקים, מה שיהווה מודל רווח ראשון לאפליקציה שרכשה פייסבוק ב-19 מיליארד דולר. הנהלת הרשת החברתית מנסה להוון את ווטסאפ מזה שנים, באופן שלא יפגע במניפסט הראשוני של מייסדיה, לפיו היא לעולם לא תגבה כסף ממשתמשים פרטיים או תציג להם פרסומות.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x