$
אינטרנט

שיטה חדשה למלחמה בפיראטים: סינוור מצלמות וידאו בקולנוע

חברת פיליפס רשמה פטנט על טכנולוגיה שתאפשר לפגוע באיכות סרטים שמצלמים פיראטים בתוך אולמות קולנוע. זאת, מבלי להשפיע על חוויית הצפייה של הקהל. איך זה עובד?

יואב סטולר 14:4428.08.17

תעשיית הקולנוע נאבקת בהורדות הפיראטיות, שממשיכות לגרום לה להפסדים. אחת השיטות הנפוצות ביותר להניח יד על סרטים היא הצילום הפיראטי: נכנסים לאולם קולנוע להקרנת בכורה (או מסתננים, בסיוע סגל האולם) ומצלמים את הסרט במצלמת HD. עתה צץ פיתוח חדש שנועד לעצור את הצלמים: טכנולוגיה שתעוור את המצלמות שלהם.

 

 

פיליפס רשמה השבוע פטנט שמתבסס על תאורת רקע מיוחדת שלא תפריע לצפייה, אך תפגע משמעותית באיכות צילום וידאו באולם: התאורה תפעל בתדר שייצור פסים, טשטוש ותאורה מוגזמת בעיני המצלמה, מה שיהפוך את הסרט המצולם פיראטית לבלתי כשיר לצפייה.

 

במקום לעצור את הפיראטים, לחסום את המצלמות שלהם. אילוסטרציה במקום לעצור את הפיראטים, לחסום את המצלמות שלהם. אילוסטרציה

 

 

"הפתרון המוצע הוא להאיר את התצוגה על גבי המסך על ידי מקור אור נוסף עם תדירות קבועה מראש בזמן שהסרט מתנגן", נכתב בבקשת הפטנט. "כאשר התדר נבחר היטב, המצלמה לא תהיה מסוגלת לצלם כראוי את התוכן, משום שתחול הפרעה ביכולות הסנכרון של המצלמה למקור האור וכתוצאה מכך הסרט המצולם יהיה מלווה בפסים".

 

 

 

עם זאת, בפיליפס טוענים שחוויות הצפייה עבור הקהל לא תפגם ואף תהפוך לחיובית יותר. את ההשראה לפטנט קיבלו אנשי החברה מתאורה הרקע הקיימת כבר היום בטלוויזיות חדשות ומעניקה תוספת משלימה לתצוגת המסך. "זהו היבט נוסף שיספק חוויה מרשימה אף יותר בעת הצפייה בסרט, המשולב באמצעים נגד פירטיות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x