חדשות טכנולוגיה

הכנסות אובר ברבעון השני הוכפלו; ההפסד - 645 מיליון דולר

בניסיון להפיג חששות בקרב משקיעים פרסמה חברת התחבורה השיתופית כי הפעילות העסקית שלה מתנהלת כשורה. ההכנסות הגיעו ל-1.75 מיליארד דולר ומספר הנסיעות זינק ב-150% לעומת הרבעון המקביל

עומר כביר 10:1024.08.17

למרות הטלטלות והיעדר מנכ"ל, במהלך הרבעון השני של השנה הכנסות אובר יותר מהכפילו את עצמן, בשעה שההפסדים הצטמצו – כך לפי נתונים שהעבירה החברה לכלי תקשורת.

 

 

 

אובר היא חברה פרטית ולכן לא מחייבת לפרסם דו"חות כספיים. עם זאת, המשבר הנוכחי איתו מתמודדת החברה אילץ אותה להציג מידע על ביצועיה הכספיים, בניסיון להפיג חששות בקרב משקיעים ולהוכיח שחרף קמפיין ציבורי נרחב נגדה והיעדר מנכ"ל - הפעילות העסקית שלה עדיין מתנהלת כשורה.

 

לפי הנתונים, ברבעון השני גדלו הכנסות החברה ב-119% לעומת הרבעון המקביל ב-2016, והגיעו ל-1.75 מיליארד דולר. אובר עדיין רשמה ברבעון שעבר הפסדים משמעותיים של 645 מיליון דולר (הפסד מתואם), ואולם אלו הצטמצמו ב-14% לעומת שנה שעברה.

 

רכב אוטונומי של אובר רכב אוטונומי של אובר צילום: אובר

 

 

היקף ההזמנות שבוצעו באובר הוכפל והגיע לסך של 8.7 מיליארד דולר. מספר הנסיעות במהלך הרבעון השני גדל ב-150% לעומת הרבעון המקביל, כאשר את הגידול הובילה צמיחה חזקה במיוחד של 250% בשווקים מתפתחים כמו הודו ורוסיה. אף שאובר הודיעה למעשה על נסיגה מהשוק הרוסי, בגלל הפסדים גדולים, באמצעות חבירה למתחרה המקומית יאנדקס, הרגולטור המקומי טרם אישר את העסקה ולכן החברה ממשיכה לפעול במדינה כרגיל.

 

 

למרות ההפסדים המתמשכים לאובר יש עדיין קופת מזומנים מרשימה של 6.6 מיליארד דולר לעומת 7.2 מיליארד ברבעון הראשון של השנה. החברה גם מסרה לראשונה מידע על תוכנית הטיפים לנהגים, שהפעילה ב-20 ביוני: ממועד הפעלת התוכנית ועד תחילת השבוע הנוכחי נהגי החברה השתכרו טיפים בסך 50 מיליון דולר.

 

המשברים איתם מתמודדת אובר טרם חלפו. החיפוש אחר מנכ"ל חדש מתארך, ונראה שהחברה מתקשה לאתר מועמד הולם, תדמיתה הציבורית עדיין בשפל והתביעה מצד וויימו, חברת הרכב האוטונומי של אלפבית, עדיין מאיימת לבלום את פיתוח הרכב האוטונומי שלה. עם זאת, מהנתונים עולה שחרף המשברים מצבה הפיננסי של אובר לא ספג מהלומה: הפעילות וההכנסות מתרחבות וההפסדים, שאף שעודם משמעותיים, נמצאים במגמת ירידה מתונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x