חדשות טכנולוגיה

אלון מאסק מבטיח: מידע נהגי טסלה יישמר בענן

פרטים כמו כוונון הכיסא, הטמפרטורה המועדפת ונתוני GPS יישמרו ויועלו לכל מכונית טסלה אליה ייכנס הנהג. בכך, תוכל טסלה לחנוך מודל של שירות נהיגה שיתופית ולהקל על נהגים שישכרו מכוניות מתוצרתה

ויקי אוסלנדר 13:1422.08.17
אלון מאסק מתכנן להעלות את פרופיל הנהגים בטסלה לענן. היזם הבלתי נלאה צייץ בטוויטר כי כל המידע האישי השמור של הנהגים ברכב החשמלי הכוללים מיקום כיסא, טמפרטורה רצויה או נתוני GPS ישמרו על שרת מרוחק, כך שלכאורה כל נהג יוכל להעביר את הפרופיל האישי שלו למכוניות טסלה שונות.

 

 

הציוץ של מאסק הגיע לאחר שלקוח טסלה שאל אם ניתן להגדיר את מקום העבודה שלו כבררת מחדל ב-GPS והיה רק אחד מבין שורת ציוצים של מאסק ללקוחות החברה שפנו אליו בדרישות שונות. בין היתר, ביקשו הרוכשים להכניס עדכון לתכנת המכונית כך שכיסא הנהג יזוז אחורה וההגה יעלה מעלה כשהמכונית בהילוך חניה או משתמש אחר שהציע שהמכונית תדע לעדכן את העדפות הנהג ברגע שמערכת המכונית תזהה מי פותח את הדלת.

 

מכונית הטסלה 3 מכונית הטסלה 3 צילום: Tesla

 

 

אם המעבר לענן אכן יתממש, הפיתוח יקל על משקי בית בהם יש יותר מנהג אחד למכונית טסלה או לשימוש נהגים במקרה בו יושכרו מכוניות החברה. עם זאת נראה כי המהלך נועד להגשים מטרה מהותית יותר של החברה – יצירת מודל שיתופי לרכב. כבר לפני שנה הכריז מאסק כי הם מפתחים מערכת שבה אנשים יוכלו לייצר הכנסה משנית באמצעות הוספת הרכב לצי מכוניות זמין להשכרה במודל עמית לעמית.

 

זו אינה הפעם הראשונה שמאסק משתמש בטוויטר כדי לחשוף חידושים או מהלכים עסקיים. כך הוא הודיע על פעילותו בתחום חפירת מנהרות התעבורה וחשף את מיזם ניורולינק שיחבר אנשים פיזית לממשק מחשב.

 

 

יצרנית הרכב החשמלי שהקים מאסק מוסרת בימים אלו את דגמי הסדאן מודל 3, גרסה במחיר נגיש יותר למכוניות טסלה, שהתמקדה בקטגוריית היוקרה והמנהלים. מתחילת השנה זינקה מניית החברה ב-58% למחיר של 338 דולר ולשווי שוק של 58.6 מיליארד דולר – יצרנית הרכב בעלת שווי שוק הגדול בארה"ב, הרבה יותר מענקיות וותיקות כמו ג'נרל מוטרס ופורד. זאת למרות שטסלה לא הציגה מאז הקמתה רבעונים רצופי רווחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x