$
הייטק והון סיכון

הבהלה ל-ICO: חברת Filecoin גייסה 200 מיליון דולר בשעה

הסטארט-אפ האמריקאי השלים את הנפקת המטבע הווירטואלי הנרחבת ביותר עד כה; המוצר שלה הוא מערכת למכירת שטחי אחסון ומהלך ה-ICO יאפשר לה להשלים את הפיתוח. ואולם, ההנפקה לוותה בבעיות טכניות

ויקי אוסלנדר 17:1721.08.17
רשות ני"ע האמריקאית לא הצליחה לצנן את הנפקות המטבעות הוורטואלים (ICO): הסטארט-אפ Filecoin הצליח לגייס 200 מיליון דולר בשעה אחת. אל סכום זה מצטרפים עוד 52 מיליון דולר מגיוס מקדים על ידי קרנות הון סיכון גדולות כמו סקויה קפיטל ואנדרסון והורוביץ מה שהופך את ICO זה, אף שטרם הסתיים, לגדול ביותר עד כה.

 

 

המוצר של Filecoin הוא מערכת שבה משתמשים יכולים למכור שטח אחסון שבידיהם ברשת. ככל הנפקות המטבעות האחרים גם ל-Filecoin אין מוצר, אלא רק רעיון אותו היא מבקשת לפתח באמצעות ההון החדש והוא מפורט על ידי החברה במסמך טכני באתר החברה.

 

ICO: שיטה לגיוס כסף במהירות ICO: שיטה לגיוס כסף במהירות צילום: שאטרסטוק

 

 

בשונה מ-ICO קודמים, זו התקיימה על רקע הגבלות חדשות שהטילה רשות ני"ע האמריקאית (SEC). במסמך שהפיצה הרשות בסוף יולי הביעה ה-SEC, שעד כה לא התבטאה בקוהרנטיות בנושא, על כוונתה להתחיל לפקח על הנפקות אלו. Filecoin ביצעה את מכירת המטבע באופן שלטעמה "יעמוד ברוח הנחיות" ולשביעות רצונם של אנשי וול סטריט, זאת באמצעות חיוב המשתתפים למלא שאלון כדי להשתתף ורק משקיעים בעלי נכסים מהותיים הורשו להשתתף. Filecoin לא תרשום את המטבעות כניירות ערך.

 

למרות המגבלה ,ההשתתפות בהנפקה היתה כה גדולה שמשתמשים רבים נתקלו בבעיות להשתתף והאתר שאירח את ההנפקה נאלץ להיסגר לזמן מה . לגיוס אין היקף קשיח והוא צפוי להסתיים רק ב-10 בספטמבר, כך שנותר זמן רב עד שיתברר ממדיו הסופיים.

 

עושים מיליונים בדקות

 

חודש שעבר נשבר השיא הקודם בהנפקות על ידי טזוס שגייס 252 מיליון דולר. גם טזוס משכה אליה משקיעי הון סיכון גדולים כמו סקויה והיזם טים דרייפר. לפניה היתה זו בנקור הישראלית שהצליחה לגייס 150 מיליון דולר בתוך שלוש שעות קצרות. מתחילת השנה גויסו כשתי מיליארד דולר בהנפקות מטבע וירטואלי.

 

 

בחודשים האחרונים ICO הפכו לפלטפורמת הגיוס המועדפת על ידי חברות סטארט־אפ בתחום טכנולוגיית הבלוקצ'יין. באמצעות שיטה זו פתחו חברות הסטארט-אפ את האפשרות למעוניינים להשתתף במימון פעילות החברה, באמצעות רכישת מטבע ייחודי. המטבע מייצג את פוטנציאל הערך של המוצר שטרם פותח ובאופן אידיאלי, ישמש חלק בלתי נפרד מהמוצר של החברה. המטבעות נרכשים לרוב באמצעות מטבע וירטואלי אחר כמו ביטקוין או את'ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x