$
חדשות טכנולוגיה

Maersk: הפסדנו 300 מיליון דולר בגלל מתקפת סייבר

מתקפת הכופר Petya, שהיכתה בחברות ברחבי העולם בתחילת החודש שעבר, גרמה נזק משמעותי לענקית הספנות. לצידה, נפגעו גם פדאקס וחברות נוספות. נזקי המתקפה הכוללים מוערכים ב-850 מיליון עד מיליארד יורו

רפאל קאהאן 18:5517.08.17

מתקפת נוזקת הכופר Petya שבוצעה בתחילת יולי גרמה לנזקים קשים, שעתה מתחילים להתגלות: ענקית הספנות מארסק (Maersk) הודיעה שמחשביה הושבתו בצורה שגררה הפסדים, שיגיעו ל-200 עד 300 מיליון דולר.

 

 

גם רקיט-בנקיסר, ענקית הפארמה ובעלת מותגי העל דורקס ונורופן, דיווחה על נזק של 100 מיליון ליש"ט בעקבות המתקפה. ענקית השילוח פדאקס הודיעה שנאלצה לספוג עלויות עיכובים שגרמה המתקפה, אך לא פרסמה את עלות הנזק.

 

מכולת מארסק מכולת מארסק צילום: Marine Insight

 

 

בסך הכל, הנזקים הישירים של נוזקת Petya צפויים להגיע ל-850 מיליון עד מיליארד דולר. נזקיה מתגמדים לעומת נזקי מתקפת הכופר שקדמה לה, WannaCry, שמוערכים ב-8 מיליארד דולר. לפי הערכות, ארגונים למדו לקח ממתקפת WannaCry ושיפרו את ההגנות שלהם - כך שנפגעו פחות ממתקפת Petya.

 

שתי מתקפות הכופר הנ"ל פגעו בתחילה באוקראינה, מה שגרם למומחי אבטחה להעריך שמדובר במתקפה ממקור רוסי. ואולם, ישנן ראיות טכניות שקושרות גם את צפון קוריאה אליהן. באופן כללי, קשה מאוד לבצע ייחוס מדויק של חוליית פושעי סייבר למדינה ספציפית - בין היתר, משום שמדינות כמו רוסיה מפעילות פושעי סייבר כשכירי חרב, כדי לטשטש עקבות.

 

 

 

ענקית הביטוח לוידס פרסמה לאחרונה הערכת נזקי מתקפות רשת מהשנה האחרונה, שצפויים להגיע לכ-53 מיליארד דולר במצטבר. להערכת החברה, מתקפה שתפגע קשות בשרתי חברות המספקות תשתית לשירותים מקוונים (למשל, גוגל, מיקרוסופט או אמזון) תוכל לגרום לנזק של 120 מיליארד דולר - היקף דומה לנזקי אסונות טבע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x