$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: גוגל במגעים לרכישת חברה שהופכת את הסמארטפון לרופא

חברת Senosis Health פיתחה פלטפורמה שמסוגלת לאבחן מחלות כצהבת רק על בסיס מצלמת הטלפון וחיישניו. אם תושלם העסקה, תוכל גוגל להפוך לשחקנית משמעותית בתחום הבריאות הדיגיטלית

יואב סטולר 18:1714.08.17

גוגל מנהלת מגעים לרכישת הסטארט-אפ Senosis Health, חברה שהמציעה בדיקה, ניתוח נתוני בריאות וזיהוי מחלות באמצעות הטלפון החכם - כך דיווח GeekWire ע"ב מקורות המקורבים לעסקה. סנוסיס, שקמה באוניברסיטת וושינגטון, רוצה לאפשר לבצע אבחנה רפואית מקצועית באמצעות מצלמת הסמארטפון וחיישניו בלבד.

 

 

עד כה פיתחו בחברה כלים לזיהוי צהבת בקרב ילדים ולמדידת רמות ההמוגלובין בדם כדי לאתר מחלות כמו אנמיה. כמו כן, מסוגל המוצר של סנוסיס לזהות מחלות ריאות וקשיי נשימה כמו אסטמה וסיסטיק פיברוזיס על בסיס המיקרופונים של הטלפון. אם יקבל המוצר את אישור רשויות הבריאות האמריקאיות, יוכל לסייע רבות לחולים במדינות העולם השלישי, בהן יש מחסור מתמיד ברופאים ובציוד אבחון.

גוגל מתקדמת אל שוק הבריאות הדיגיטלית גוגל מתקדמת אל שוק הבריאות הדיגיטלית צילום: שאטרסטוק

 

 

בגוגל בחרו שלא להגיב על הדיווח, ולפי מקורות GeekWire, בימים אלו בוחנים בחברה היכן יוצבו חברי צוות סנוסיס המונה כ-12 אנשים. אם תושלם העסקה, תהווה סנוסיס מכפיל כוח עבור גוגל בתחום הבריאות הדיגיטלית; הענקית האמריקאית מקצה משאבי מו"פ בתחום מזה עשור, אך לא השיגה בו אחיזה משמעותית או פעילות מסחרית. למשל, DeepMind של אלפבית מפתחת טכנולוגיות שיוכלו לנתח את מצב העין לטיפול בהפרעות ראייה.

 

 

גם חברות טכנולוגיה גדולות אחרות לוטשות עינן אל תחום הבריאות הדיגיטלית. לאחרונה נחשף פרויקט 1492, מיזם בריאות של אמזון, המתבסס על מעבדת מחקר חשאית. בנוסף, ידוע שגם אפל מפעילה פרויקט בתחום, במרכזו יישומי בריאות המקושרים לשעון חכם שמסוגל לנטר את מצב הגלוקוז בדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x