$
חדשות טכנולוגיה

אחרי התביעה נגד המייסד: קרב השליטה על אובר מסלים

קבוצת משקיעים הגיבה לתביעה שהגישה בנצ'מרק נגד טראוויס קלניק בטענה למעשי הונאה - ודורשת להדיח מהדירקטוריון את הנציג מטעמה

עומר כביר 10:2912.08.17

קרב השליטה על אובר מסלים: אחרי שקרן ההון סיכון בנצ'מרק הגישה נגד המייסד טראוויס קלניק תביעה שנועדה להדיחו מהדירקטוריון, קבוצת משקיעים דורשות שהדירקטור מטעמה של הקרן יפנה את מקומו.

 

 

 

שלשום (ה') נודע שבנצ'מרק, אחת המשקיעות הראשונות והגדולות באובר, תבעה את קלניק בטענה למעשי הונאה, הפרת חוזה והפרת אמונים. במרכז התביעה עמדה החלטה שאפשרה למייסד למנות שלושה דירקטורים חדשים, וניצולו את אותה החלטה על מנת למנות עצמו לדירקטור עם התפטרותו מתפקיד המנכ"ל.

 

בעקבות התביעה, קבוצת משקיעים שלחה מכתב לדירקטוריון החברה ולמשקיעים אחרים בדרישה שזו תוותר על המושב שיש לה בדירקטוריון ושתמכור מספיק מניות על מנת שלא תהיה לה עוד זכות למנות דירקטור. על המכתב חתומים שלושה משקיעים בולטים: רון בורקל מ-Yucaipa Companies, אדם לבר מ-Maverick ושרווין פישוואר, שחתום כמשקיע עצמאי. פישוואר נחשב למקורב לקלניק והוא אחד מהמעטים שהביעו תמיכה פומבית במייסד אובר במהלך המשבר האחרון.

 

מייסד אובר טראוויס קלניק מייסד אובר טראוויס קלניק צילום: TechCrunch

 

 

"אנחנו מופתעים ומודאגים ללמוד על התביעה שהוגשה נגד החברה ונגד מייסדה", הם כתבו במכתב, שנחשף באתר Axios. "הטקטיקה של בנצ'מרק נראית לנו כמפוקפקת מבחינה אתית וככזו שיכולה לפגוע בשווי החברה. השקעת ה-27 מיליון דולר של בנצ'מרק שווה היום 8.4 מיליארד דולר, ואתם תובעים את המייסד, את החברה ואת העובדים שעבדו כל כך קשה כדי ליצור ערך חסר תקדים שכזה.

 

"לאור תביעתכם נגד החברה אנחנו מאמינים שיהיה זה נכון להסיר את הנציג שלכם מחבר המנהלים ולמכור מספיק מניות כך שלא יהיו לכם עוד זכויות למנות דירקטורים. אנחנו גם מבקשים מהדירקטוריון הצבעה סמלית לגבי עמדת הדירקטוריון בנוגע לתביעה".

 

אובר, בנצ'מרק וקלניק לא הגיבו לדיווח. עם זאת, דירקטוריון החברה שלח מכתב לעובדים שבו נכתב: "אנו קוראים לצדדים לפתור את הסוגיה תוך שיתוף פעולה ובמהירות, והדירקטוריון נוקט בצעדים שיאפשרו תהליך זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x