חדשות טכנולוגיה

מייסד-שותף באובר: "קלאניק לא יחזור לנהל את החברה"

גארט קאמפ, שהקים ביחד עם טראוויס קלאניק את ענקית שירותי המוניות, הסביר לעובדיו שהמנכ"ל שהועזב לא ישוב לתפקיד, על אף הצהרותיו. "אובר חייבת להתפתח ולהתבגר", אמר

ויקי אוסלנדר 14:3308.08.17
גארט קאמפ, המייסד השותף של טראוויס קלאניק באובר, שם סוף לשמועות: האחרון לא ישוב לכהן כמנכ"ל חברת שיתוף הנסיעות. קאמפ כתב במכתב לעובדיו: "איתור המנכ"ל הבא הוא בראש סדר עדיפויות של דירקטוריון החברה. הגיע הזמן לפרק חדש ולמנהיג הנכון לשלב הצמיחה הבא שלנו".

 

 

קלאניק אולץ להתפטר מאובר ביוני האחרון לאחר לחץ ממשקיעים, בשיאו של גל שערוריות - דיווחים המוניים על הטרדה מינית, סביבת עבודה רעילה, עזיבות של בכירים, הסתבכות והתחמקות עם רגולטורים ברחבי העולם לצד הפסדים בולטים.

 

 

טראוויס קלאניק, מנכ"ל אובר היוצא טראוויס קלאניק, מנכ"ל אובר היוצא צילום: TechCrunch

 

 

השמועות על רצונו לשוב לחברה נוצרו לאחר שצוטט על ידי מקורות ב-recode כמתכנן לעשות מעשה "סטיב ג'ובס", כלומר לשוב לחברה שהקים ולהציל אותה ממצב קשה. קלאניק לא לבד: זמן קצר אחרי שהתפטר, כאלף עובדי הנהלת אובר חתמו על עצומה להשיב אותו לתפקיד מהותי אחר, ובלבד שיישאר חלק מהחברה.

 

לפי הערכות, קלאניק ניסה לשכנע את התאגיד היפני סופטבנק להשקיע באובר תמורת מניות, במטרה לדלל את המשקיעים הוותיקים שדחקו אותו החוצה. קאמפ, לעומת זאת, טוען שהשיבה אינה אפשרית: "למרות השמועות, טראוויס לא יחזור כמנכ"ל. אנו מחוייבים לשכור מנכ"ל ברמה עולמית שיוביל את אובר", ציין במכתב וסיכם, "אובר חייבת להתפתח ולהתבגר בזמן שאנחנו משפרים את התרבות והשיטות שלנו להגשים את המטרות שלנו".

 

אף על פי הטון הנחרץ של קאמפ, חשוב לציין כי קלאניק לא עזב לחלוטין את אובר, הוא יושב בדירקטוריון החברה ויכול, בבוא העת, גם לזכות לשמש תפקיד ניהולי מהותי אחר. הדומיננטיות שלו יכולה ליצור מצב בו יהיה לו כוח רב על פני המנכ"ל גם מתפקיד זוטר יותר. בפועל, קלאניק כבר הצליח להביא לפסילתם של מועמדים שונים לתפקיד מחליפו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x