$
המדריך

מדריך כלכליסט

הסמארטפון תמיד הולך לי לאיבוד. מה עושים?

הרבה אנשים מאבדים את הסלולרי לפחות פעם בשבוע. במקרה הטוב, זה גורם להם להתעכב קצת ביציאה מהבית - אך במקרה הרע זה מוביל לבזבוז אלפי שקלים על טלפון חדש. מדריך זה מספק פתרונות טכניים וטכנולוגיים לשכחנים

ניצן סדן 19:0304.08.17

ישנם לא מעט ישראלים שלפחות פעם ביום מאבדים את הסמארטפון שלהם. קיראו לזה פיזור דעת או חוסר מזל - בכל מקרה מדובר בבעייה שבמקרה הטוב, תעכב אותם קצת לפני שיצאו מהבית ובמקרה הרע, תגרור רכישה של טלפון חדש.

 

 

אין פיתרון טכנולוגי לפזרנות, לא אחד שאני יודע עליו. ואולם, יש שלושה טריקים פשוטים שיכולים לעזור לכם במציאת הסמארטפון האובד - ואף לשפר את הסיכוי שיושב אליכם, אם יימצא בידי מישהו אחר.

 

הלך לאיבוד? יש מה לעשות הלך לאיבוד? יש מה לעשות

 

 

אפליקציות לאיתור האבדה

 

ישנן הרבה אפליקציות לאיתור הסמארטפון והתמודדות עם גניבה, ביניהן Find My iPhone של IOS ו-Where's my droid לאנדרואיד. המועדפת עלי היא Lookout, שקיימת בגרסה לשתי מערכות ההפעלה (iOS | אנדרואיד).

 

אפליקציית לוקאאוט אפליקציית לוקאאוט צילום: צילום מסך

 

 

פשוט מתקינים את הגרסה החינמית שלה ונרשמים לשירות. בעזרת לוקאאוט, תוכלו לגלות היכן שכחתם את הטלפון האובד ואם הוא בבית - להשמיע אזעקה רמה, כדי שתוכלו לגלות באיזה חדר הוא נמצא. לניסיוני, זה עובד נהדר.

 

הודעה לשומרוני הטוב

 

לפעמים מאבדים את הטלפון במקום ציבורי - ומישהו אחר מוצא אותו. בעידן הטלפונים הטיפשים של שנות התשעים, יכל אותו מישהו להיכנס לרשימת אנשי הקשר, להתקשר למישהו מחברינו ולבקש ממנו להודיע שהאבדה נמצאה. ואולם, בימינו לכל טלפון יש מסך נעילה ולכל משתמש אחראי יש קוד נעילה - מספרי, מבוסס צורה או טביעת אצבע. אך יש שיטה פשוטה בעזרתה תוכלו לאפשר לשומרוני הטוב שמצא את המכשיר ליצור אתכם קשר, גם ללא הסיסמה.

 

 • פותחים תיבת מייל חדשה בשירות זה או אחר.
 • נכנסים להגדרות התצוגה של הסמארטפון, אל מסך בחירת תמונת הרקע של מסך הנעילה.
 • מוסיפים טקסט לתמונה וכותבים את כתובת המייל שפתחתם.
 • אפשר להיות גם קצת אישי ולהוסיף "הלכתי לאיבוד? ספרו לבעלים שלי, דואג המסכן".

 

אין לטלפון שלכם אפשרות להוסיף טקסט לבחירה במסך הגדרת תצוגת הנעילה? אין בעיה.

 • הורידו אפליקציה בסיסית לעיבוד תמונה. אני ממליץ על אפליקציית סנאפסיד (Snapseed), שהיא גם נוחה, גם כיפית וגם עתירת אפשרויות. היא זמינה גם ל-iOS וגם לאנדרואיד. ביחרו תמונה שאתם אוהבים. למשל, ריק ומורטי בתוך טלפון.

 

 

 צילום: צילום מסך

 

 

 • פיתחו בה את התמונה שבחרתם וביחרו באפשרות הוספת הטקסט.

 

 צילום: צילום מסך

 

 

 • כיתבו את המסר שלכם, שימרו את התמונה והגדירו אותה כמסך נעילה. גמרנו.

 

 צילום: צילום מסך

 

 

פשוט שואלים את גוגל

 

איבדתם את המכשיר? גגלו "My Phone is Lost". מיד תקפוץ לכם תצוגת מפה ובה הנקודה האחרונה בה אותר המכשיר. תצטרכו להיכנס מחדש לשירות כדי לוודא את זהותכם ואז תוכלו לקבל מידע על המכשיר ומיקומו - ואף למחוק אותו מרחוק, אם החלטתם שאפסה התקווה למצוא את המסכן ואפשרות זו הוגדרה במערכת ההפעלה.

 

פשוט מגגלים פשוט מגגלים צילום: צילום מסך

 

 

בשורה התחתונה, אין מה להתבייש - וכל אחד יכול לאבד את הטלפון שלו, גם אם זה קורה ממש הרבה. אני, למשל, מקפיד לשים אותו תמיד באותו הכיס (חוסך לי זמן בחיפושים).

 

שני הטריקים הללו יכולים לעזור לכם במקרים לא נעימים - ושווה לנסות אותם. חשוב לזכור שהכלים האלה פחות שימושיים במקרה של גניבה: מי שלקח לכם את הטלפון ינטרל אותו במהירות וימכור אותו כנראה בתור חלפים ולא כמכשיר שלם.

בטל שלח
  לכל התגובות
  x