$
הייטק והון סיכון

אקזיט

LogMeIn רכשה את Nanorep הישראלית ב-45 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמת צ'טבוטים שנועדה לסייע לחברות בשירות לקוחות ותמיכה. עד כה גייסה החברה 11 מיליון דולר מ-JAL Ventures, גיגי לוי וקרנות בולטות נוספות

הגר רבט 16:4201.08.17
חברת LogMeIn האמריקאית הודיעה היום (ג') על רכישת חברת הסטארט-אפ הישראלית ננורפ (Nanorep) בהיקף מדווח של כ-45 מיליון דולר במזומן. מרכז הפיתוח של החברה, בו מועסקים כיום כ-50 עובדים, יישאר בהרצליה והוא אף צפוי להתרחב. הרוכשת ציינה כי היא צפויה לשלם 5 מיליון דולר נוספים לעובדי מפתח שיצטרפו אליה. 

 

 

ננורפ הוקמה ב-2009 ע"י היזמים עמית בן שחר, אביב דרור, דורון הרצליך ועופר דוד. החברה פועלת בתחום הצ'טבוטים והבינה המלאכותית ופיתחה שירות טכנולוגי ייעודי לגופים המנהלים מערכי שירות לקוחות אונליין בהיקפים נרחבים.

 

עמית בן שחר, ממייסדי החברה עמית בן שחר, ממייסדי החברה

 

 

המערכת מאפשרת ללקוחות הקצה של החברות לקבל באופן אוטומטי מענה אישי לשאלותיהם, תוך העלאת איכות השירות ללקוח וחיסכון ניכר בעלויות. בפועל, מוטמע הפיתוח של ננורפ כמערך צ'טבוטים באתרים מובילים בארץ כגון בנק לאומי, אל על, מכבי שירותי בריאות, Yes, Hot, וסלקום וכן בחברות בינלאומיות כ-Vodafone ToysRus, intuit, Fedex, UK mail RBS ו- IKEA.

 

עמית בן שחר, מייסד שותף בננורפ, אמר ל"כלכליסט": "ההכרזות של פייסבוק ומיקרוסופט לפני כשנה וחצי גרמו להמון הייפ סביב התחום וחברות השיקו מיד צ'טבוטים פשוטים בלי להבין או ללמוד את הנושא. אנחנו פועלים בתחום 9 שנים ולמרות שלא פתרנו את כל הבעיות, יש לנו מוצר בשל שמספק ערך אמיתי למשתמשים.

 

"כמו בכל תחום, ההייפ סביב הטכנולוגיה הזו מתחיל להתייצב ונוצר איזון בין הציפיות לבין מה שהטכנולוגיה יודעת לייצר. כשזה יקרה הארגונים יפסיקו להשקיע בצ'טבוט כמוצר שיווקי, אלא יעשו זאת לטובת ערך אמיתי. למרות שהבוטים מתאימים למגוון רחב של תחומים, לא בכל מקרה הבוט הוא הכלי הנכון לפתור את הבעיה והצ'טבוטים לוקחים היום תפקידים מוגדרים יותר שיתרחבו עם הזמן".

 

עד כה גייסה ננורפ 11 מיליון דולר. המשקיעה הגדולה בה היא JAL Ventures (כ-23%) שהקימו יהושע ועמירם לוינברג, שמכהן כיו"ר החברה. בנוסף השקיעו בה גיגי לוי, והקרנות OurCrowd, iAngels, Titanium ו-Oryzn.

 

 

LogMeIn האמריקאית נסחרת בנאסד"ק (LOGM) לפי שווי שוק של 6 מיליארד דולר וב-2016 הסתכמו הכנסותיה ב-336 מיליון דולר. זו הרכישה הראשונה של LMI בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x