הייטק והון סיכון

Votiro גייסה 9 מיליון דולר לקראת הנפקתה באוסטרליה

חברת אבטחת המידע חוותה צמיחה של 600% בהכנסותיה בשנה האחרונה, לאור מתקפות כופר כ-Petya, שהיכו באירופה ובעולם. ווטירו מתכננת הנפקה בבורסה האוסטרלית, לאחריה תעביר את המטה שלה למדינה

מאיר אורבך 12:2627.07.17
חברת הסייבר Votiro גייסה 9 מיליון דולר מקרן Redfield Asset Management, קרן Divergent Group, וקרנות השקעה נוספות. כל המשקיעים בגיוס הם משקיעים אוסטרלים שהשקיעו בחברה כחלק מסבב גיוס לפני הנפקה בבורסה האוסטרלית. בראיונות שנתנו מנהלי החברה, ציינו שבכוונתם להעביר את מטה החברה למלבורן או סידני.

 

 

החברה מציינת כי העניין הרב בסבב הגיוס הוא תולדה של העלייה החדה במתקפות כופר כמו Wannacry ו-Petya, כשהפתרון שמציעה Votiro בא לתת מענה גם למתקפות שכאלה, המתבצעות באמצעות המייל.

 

 

מתקפת הכופר Petya מתקפת הכופר Petya

 

 

 

בכוונתה של הנהלת החברה לעשות שימוש בכספי הגיוס להרחבת הפעילות בסינגפור ובאוסטרליה, כדי לייצר נגישות של הפתרונות ומענה ללקוחות הנמצאים במדינות הללו, ולכניסה משמעותית לשוק האמריקאי. החברה שמונה כ-40 עובדים מתכננת להגדיל את מצבת כוח האדם שלה בשנה הקרובה ל-60 עובדים. בין המתחרים של Votiro ניתן למנות את סיסקו, צ'ק פוינט הישראלית, Mimecast וסימנטק.

 

בתוך כך, חשפה Votiro כי מתקפות ההאקרים חסרות התקדים בשנה האחרונה הביאו לזינוק בביקוש למוצריה: הכנסותיה צמחו ב-600% בסיכום המחצית הראשונה של 2017, בהשוואה להכנסות שרשמה החברה במחצית הראשונה של שנת 2016. שוק הגנת המידע נאמד היום בעשרות מילארדי דולרים על פי גרטנר ו-IDC.

 

 

Votiro נוסדה בשנת 2010 על ידי איתי גליק, מנכ"ל החברה, ואביב גראפי, אשר מכהן כסמנכ"ל טכנולוגיות (CTO), שניהם בוגרי 8200. מיסדי החברה זיהו פער משמעותי ביכולת ההגנה של מערכות האבטחה הקיימות בהתמודדות מול האיומים החדשים, ופיתחו מערכת המגינה על ארגונים מתקיפות כופר ומתקיפות מתקדמות אשר גונבת מידע רגיש מהרשת של הארגון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x